Hra The Medium dostala ESRB hodnotenie na PlayStation 5

Odoberaj novinky cez  Google News
Recenzia na hru The Medium
Zdroj: spawn.sk

Znamená to, že v konečnom dôsledku a už možno čoskoro by si hráči na platforme PlayStation 5 mohli hru The Medium zahrať. Pre tých, ktorí nevedia, ide o hororovú hru od poľského štúdia Bloober Team. Hra pôvodne vyšla na platformy PC a Xbox Series X. Zároveň bola aj hneď v deň vydania v predplatnom Xbox Game Pass. Nikdy sa však nehovorilo o tom, ako dlho ostane táto hra exkluzívnou pre tieto platformy.

Organizácia ESRB (Entertainment Software Rating Board) má za úlohu hodnotiť obsah hier a v závislosti od neho hre udeliť isté vekové obmedzenie. Alebo lepšie povedané odporúčanie. Využíva sa najmä v Amerike. U nás sa o vekové hodnotenie stará organizácia PEGI, no v zásade tieto dve organizácie robia to isté. Prečo je to však vec hodná samostatného článku? Vekové hodnotenie ESRB na platformu PlayStation 5 znamená, že hra vyjde aj na túto platformu.

Vývojári ani vydavateľ – Koch Media, ešte žiadne takéto informácie nepotvrdil, no nevieme si predstaviť dôvod, prečo by ESRB uvádzala hodnotenie na platformu PlayStation 5, ak by o ňu autori nepožiadali. Dá sa tak do istej miery tvrdiť, že hra naozaj vyjde na platformu PS5. Ak ste šťastný majiteľ novej konzoly PlayStation 5 a doteraz ste hru prehliadali, možno je načase venovať jej trochu pozornosti. Napríklad aj s pomocou našej recenzie, ktorú nájdete na tomto odkaze.

O hre sme napísali, že ide o titul, ktorý stojí za pozornosť už len kvôli technickej stránke, grafickej stránke, audio stránke a mnohým ďalším stránkam, ktoré dokopy dávajú napínavú a atmosférickú knihu. Knihu, ktorú budete chcieť prečítať dokonca a nevynechať ani jedno slovo. Ak sa vyskytnú nové informácie, alebo oficiálne potvrdenie, že The Medium vyjde na PlayStation 5, budeme vás o tom informovať aj na našom webe.