Hra Scars Above ponúkne sci-fi svet, ktorý vás nenávidí

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Novinka Scars Above
Zdroj: Koch Media, spawn.sk

Zaujímavé správy prišli počas prezentácie Koch Primetime aj zo Srbska. Štúdio Mad Head Games sa v ich novej hre vybrali do sci-fi žánru a vytvorili herný svet, ktorý vám nič nedaruje. Dalo by sa povedať, že herný svet vás bude nenávidieť a vy sa s tým budete musieť zmieriť. Hra Scars Above bude skôr indie titul, to však neznamená, že si autori nedajú záležať.

Aj tento titul bude patriť pod nového vydavateľa Prime Matter. Ten združuje momentálne 12 hier, ktoré v konečnom dôsledku patria pod Koch Media. Okrem Scras Above tam patria aj hry Kingdom Come: Deliverance, zaujímavá sci-fi novinka Final Form, souls-like hra Dolmen a mnoho ďalších. My si však povieme niečo viac o nádejne vyzerajúcej hre od Srbského štúdia Mad Head. Na štúdio ste počas svojej hernej kariéry mohli naraziť, ak vyznávate menšie adventúry. Scars Above je prvou hrou tohto štúdia, v ktorom idú do akčného žánru s pohľadom tretej osoby.

Počas prezentácie nám však neponúkli veľa informácií. Videli sme relatívne obsiahly gameplay, no nadmieru zostrihaný. Príbeh hry sleduje Kate Ward, vedkyňu, ktorá uviezla na nanajvýš nehostinnej planéte. Scars Above je hra inšpirovaná mnohými inými titulmi s podobnou tematikou. Autori tvrdia, že sa snažia vytvoriť uveriteľné scenáre a technológie tak, aby bol hráč spokojný.

Scars Above je vo vývoji na platformy PC a konzoly. Aké konkrétne, zatiaľ nie je známe. Podobne ako väčšine hier z prezentácie Koch Primetime, aj táto vyjde niekedy v roku 2022. V prípade, že si chcete zhrnúť všetky novinky a predstavené hry z prezentácie Koch Primetime, môžete si prečítať tento súhrn, o ktorý sa postaral náš kolega.