Hra Quantum Break predpovedala na dnešný deň “koniec času”

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Quantum Break
Zdroj: microsoft.com

Hra Quantum Break od štúdia Remedy vyšla ešte v roku 2016. Malou zaujímavosťou, ktorú sme vám dnes chceli pripomenúť je, že práve na dnešný deň hra predpovedala takzvaný “End of Time”, teda voľne preložené ako “koniec času”. V hre mal nastať práve 5. januára 2021.

Podľa príbehu hry je táto udalosť momentom, keď vesmír už nebude mať dostatok Chronon energie. To bude mať za následok kolaps Meyer-Joyce polia, ktoré udržiava chod času v celom vesmíre. To znamená, že 5. januára 2021 sa podľa príbehu hry zastaví chod času a celý vesmír ostane uväznený v jednom, nekonečnom momente. Väčšina príbehu v hre je práve o zastavení tejto katastrofickej situácie.

Ako to dopadlo sa asi neodzvieme

Na túto zaujímavosť upozornilo aj štúdio Remedy na svojom Twitteri. Ide, samozrejme, iba o zaujímavosť a určite nie je dôvod na paniku. Je to skôr príležitosť ako si pripomenúť tento skvelý titul. Predpoveď konca času priniesol Paul Serene, ktorý sa dostal do budúcnosti a videl ho na vlastné oči. Vrátil sa teda späť, aby varoval ostatných. To, či sa mu to podarí zastaviť alebo nie je otázne, keďže Microsoft podľa všetkého neplánuje pokračovanie hry Quantum Break.

Aj keď pokračovanie momentálne nie je na stole, štúdio Remedy v skutočnosti má jeden neohlásený projekt, ktorý nám teasovali v decembri minulého roka. Zatiaľ však nemáme žiadne informácie o tom, čo by to mohlo byť. Jediné čo vieme odhadnúť je, že od vydania sme ešte podstatne ďaleko. Ako sme už povedali, táto informácie je len pre zaujímavosť a určite by ste nemali začať míňať svoje úspory a ukrývať sa do krytov. Naopak, je to príležitosť ako si znovu zahrať túto hru a symbolicky prežiť dnešný deň, o ktorom sa rozpráva aj v hre.

Musíte sa však pripraviť na to, že hra vám na vašej konzole Xbox zaberie približne 178GB. Dôkazom toho, že konca času sa netreba báť je aj samotné štúdio Remedy, ktoré mu taktiež veľmi “neverí”. Na 3. marca totiž naplánovali vydanie next-gen verzie hry Control.