Hra Marvel’s Avengers si na seba od vydania stále nezarobila

Odoberaj novinky cez  Google News
Marvel's Avengers - Crystal Dynamics
Zdroj: Playstation.com

Odo dňa, čo vyšla mnohými fanúšikmi očakávaná hra Marvel’s Avengers ubehol už nejaký ten mesiac. S nimi však prichádzajú aj smutné správy. Hra má bohužiaľ oveľa nižšie zárobky, ako sa pôvodne očakávalo. Štúdio Square Enix počíta straty v miliónoch a najhoršie na tom je, že hra si na seba ešte stále nezarobila. Jej vývoj tak stál viac, než sa jej vrátilo.

Pred nejakým časom sme vás na našom webe informovali o tom, že Marvel’s Avengers pomaly umiera a krátko po vydaní od nej odchádzajú hráči. Z niekoľko tisíc hráčov denne sa tak zo dňa na deň zachovala iba stovka, v niektorých dňoch dokonca iba stovka hráčov, ktorí hre ostali verní, alebo ju ešte neskúšali. Informuje o tom portál IGN.

Momentálna strata činí podľa spoločnosti Square Enix 67 miliónov dolárov. Uvádzajú to vo svojej finančnej správe a priznávajú, že predaje hry sú oveľa nižšie, než očakávali. Podľa ich slov sa z očakávanej kvóty predalo iba 60%, čiže takmer polovica kópií, ktoré sa podľa Square Enix mali bez problémov predať, sa nepredali.

Prezident spoločjnosti, Yosuke Matsude nepovedal ako presne chcú túto stratu nahradiť. Vyjadril len svoje sklamanie a všeobecný plán, ktorý zahŕňa nový obsah do hry a podobne. Tým by chceli prilákať späť väčšinu svojich hráčov, ktorí od hry odišli. Prípadne (a ideálne) prilákať čo najviac nových hráčov, ktorí hru ešte neskúsili a po tom, čo si prečítajú na internete, sa do toho ani veľmi nemajú.

Našu recenziu na hru si môžete prečítať na tomto odkaze.