Hra Lord of the Rings: Gollum dostala odklad vydania

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Lord of the Rings: Gollum
Zdroj: screenrant.com

Vývojárske štúdio Daedalic Entertainment sa rozhodlo odložiť svoju pripravovanú hru Lord of the Rings: Gollum na neskôr. Hráči, ktorí sa tešili na vydanie ešte v tomto roku, čo bol pôvodný plán, tak budú sklamaní. Informácií o samotnej hre veľa nie je, keďže hra bola ohlásená len v marci roku 2019. No aj tak sme mali aspoň približný obraz o tom, ako bude fungovať.

V auguste minulého roku vydali vývojári prvý gameplay trailer, v ktorom sme mohli bližšie vidieť niektoré herné mechaniky. Aj keď animovaný trailer nám veľa nepovedal, Daedalic Entertainment predsa len prezradilo, aká bude hrateľnosť. Tešiť sa môžeme na taktický stealth, riešenie hlavolamov a “akčný parkour”. Všetko to bude spojené do príbehu, ktorý ponúkne lineárne, aj viac slobodné misie.

Pôvodne mala hra vyjsť ešte v tomto roku, no vývojári ju odložili na budúci rok. Hra tak vyjde na platformy Xbox, PlayStation, Switch a PC v roku 2022, no presný dátum zatiaľ nie je známy. Zaujímavý však bude príbeh a to, ako sa bude vyvíjať. V hre totiž zažijete aj vnútorný rozpor hlavnej postavy. Keďže tá má takpovediac rozdvojenú osobnosť, budete zažívať obe z nich, pričom každá nejako ovplyvní hrateľnosť a príbeh.

Dôvod odkladu nie je známy, no dúfame, že Daedalic Entertainment nám už čoskoro poskytne ďalšie detaily a informácie o hre.