Hra Indiana Jones je vo veľmi skorej fáze vývoja, hovorí Bethesda

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Indiana Jones
Zdroj: Bethesda (YouTube)

Pred nejakým časom oznámilo štúdio Bethesda prácu na novej hre zo sveta Indiana Jones. Nepochybne tým potešila množstvo hráčov, no je tu aj druhá stránka veci. Podľa štúdia je hra Indiana Jones vo “veľmi, veľmi, veľmi skorej fáze vývoja”. Vyjadrili sa tak počas rozhovoru pre zahraničný portál Gamespot. Presnejšie o hre “viac” prezradil viceprezident marketingu Pete Hines.

Podľa neho by to však pre hráčov nemalo byť až také veľké prekvapenie. Hru vyvíja štúdio MachineGames, ktoré patrí pod Bethesdu. Hines v rozhovore prezradil, že štúdio, samozrejme, na hre pracuje ale predstavili ju len nedávno a preto je logické, že je iba v počiatočných fázach. Máme si teda urobiť obraz sami, ako pokročil vývoj. MachineGames je známe najmä vďaka svojim hrám Wolfenstein. Bude zaujímavé sledovať, ako sa prípadný vplyv týchto hier prenesie aj do hry Indiana Jones.

Betehsda oznámila spoluprácu s LucasFilm len v januári tohto roku. V rovnakom mesiaci prišlo aj oznámenie, že hre Indiana Jones je vo vývoji. Všetci fanúšikovia sa teda môžu pohodlne usadiť a aspoň na čas vypustiť hru z hlavy. V najbližšej dobe totiž o nej veľmi počuť nebudeme. Potrvá nejaký čas, kým sa dočkáme prvého poriadneho traileru, alebo gameplay záberov. Zatiaľ si musíme vystačiť s inými hrami od Bethesdy, napríklad s hrou Starfield, ktorú bližšie predstavili na tohtoročnej E3.

Hra Indiana Jones zatiaľ nemá dátum vydania, ani známe platformy, na ktoré vyjde.