Hra Hogwarts Legacy sa odkladá

Odoberaj novinky cez  Google News
Harry Potter: Hogwarts Legacy
Zdroj: YouTube (Playstation)

Smutná správa pre všetkých fanúšikov Harryho Pottera. No najmä pre tých, ktorí sa už nevedeli dočkať na hru Hogwarts Legacy, ktorá nás v tomto roku mala vrátiť do čarovného sveta. Vývojári oznámili, že hra sa bohužiaľ odkladá na neskôr. Nejde však o odloženie len o pár týždňov. Počkáme si podstatne dlhšie.

Pôvodne mala hra vyjsť ešte v tomto roku, no presný dátum vydania nemala. Na starosti ju má štúdio Portkey Games, ktoré sa stará o značku Harry Potter v hernom svete, no patrí pod WB Games. Stále platí, že hra vyjde na platformy PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X a PC. Dôvod, prečo sa tak vývojári rozhodli nezverejnili. Pravdepodobne však hra nie je dokončená a nebude ani počas tohto roka. Potrebujú na ňu viac času.

Ozývajú sa aj hlasy, že po tom, čo sa stalo hre Cyberpunk 2077 (naša recenzia), si už vývojári dajú dobrý pozor na to, aby nevydali nedokončenú hru, keď hráčom sľúbili niečo iné. Fanúšikom magického sveta Harryho Pottera neostáva nič iné, len si počkať rok navyše. Presný dátum vydania zatiaľ nie je známy, no hra podľa vývojárov po novom vyjde v roku 2022.