Hra Glitchpunk ponúka to najlepšie z GTA 2 a Cyberpunku v jednom

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Glitchpunk
Zdroj: Steam

Ak vás niekedy zaujímalo, čo sa stane ak sa spojí populárna hra Grand Theft Auto 2 s ešte populárnejším žánrom cyberpunk, už nemusíte hľadať odpoveď. Tá prišla v podobe hry Glitchpunk, ktorej autori sa vôbec netaja tým, že sa vyššie spomenutými hrami inšpirovali.

Ide o hru, ktorá ponúka pohľad zhora, presne tak, ako spomínané Grand Theft Auto 2. Okrem toho sa však môžeme tešiť aj na otvorený svet. Hru vyvíja poľské nezávislé štúdio Dark Lord a v skutočnosti ide o ich úplne prvú hru. Inšpiráciu GTA 2 a Cyberpunkom priznáva aj samotné štúdio v nedávnom rozhovore.

Účel hry je jednoduchý a priamočiary. Zákony sa dodržiavať nebudú a vašou úlohou bude plniť kontrakty, kradnúť autá, unikať pred políciou, zbierať peniaze a jazdiť okolo. “V hre nájdete veľa podobností s inými hrami a my sa nebudeme tváriť, že to tak nie je. V prípade tejto hry by sme radi pracovali s nápadom GTA 2 a dali mu krajšiu grafiku a podobne,” hovorí štúdio. “Vylepšenia v štýle modernejšie UX, jednoduchšie ukladanie hry a viac objektov, ktoré sa dajú zničiť.”

Titul obsahuje aj RPG prvky, napríklad pouličných predajcov, ktorí vám radi poskytnú za menší poplatok auto, zbrane alebo drogy. Tie vám dočasne vylepšia niektorú vlastnosť ako napríklad beh a podobne. Inšpirácia Cyberpunkom prichádza v podobe vizuálov a modifikácií. Hráte v podstate za robota, ktorý má chybu v programe. To znamená, že môže robiť aj iné veci než len tie, na ktoré bol určený. Počas hrania narazíte aj na rozhodnutia v dialógoch, ktorým čiastočne ovplyvníte príbeh.

Hra Glitchpunk ešte nemá presný dátum vydania, no už o pár týždňov sa dostane do predbežného prístupu na Steam.