Hororovka The Medium vyjde na PlayStation 5

Odoberaj novinky cez  Google News
Recenzia na hru The Medium
Zdroj: spawn.sk

Hra The Medium, posledný hororový počin poľského štúdia Bloober Team sa naozaj pozrie na PlayStation 5. Pôvodne sme vás informovali o tom, že organizácia ESRB udelila hre vekové hodnotenie. Pôvodný článok nájdete nižšie. Dnes štúdio potvrdilo, že hra naozaj vyjde na konzolu novej generácie spoločnosti Sony. Pôvodne bol tento titul vydaný len na PC a Xbox Series X. Nikdy sa však nehovorilo, že by to mala byť exkluzivita, všetci sme si to však mysleli.

Verzia hry The Medium pre PlayStation 5 bude navyše podporovať adaptívne vlastnosti ovládaču DualSense. Zatiaľ ale nie je celkom jasné, ako sa to prejaví na hrateľnosti hry. Titul na platformu PS5 vyjde 3. septembra tohto roku.

Pôvodný článok o hodnotení ESRB:

V konečnom dôsledku a už možno čoskoro by si hráči na platforme PlayStation 5 mohli hru The Medium zahrať. Pre tých, ktorí nevedia, ide o hororovú hru od poľského štúdia Bloober Team. Hra pôvodne vyšla na platformy PC a Xbox Series X. Zároveň bola aj hneď v deň vydania v predplatnom Xbox Game Pass. Nikdy sa však nehovorilo o tom, ako dlho ostane táto hra exkluzívnou pre tieto platformy.

Organizácia ESRB (Entertainment Software Rating Board) má za úlohu hodnotiť obsah hier a v závislosti od neho hre udeliť isté vekové obmedzenie. Alebo lepšie povedané odporúčanie. Využíva sa najmä v Amerike. U nás sa o vekové hodnotenie stará organizácia PEGI, no v zásade tieto dve organizácie robia to isté. Prečo je to však vec hodná samostatného článku? Vekové hodnotenie ESRB na platformu PlayStation 5 znamená, že hra vyjde aj na túto platformu.

Vývojári ani vydavateľ – Koch Media, ešte žiadne takéto informácie nepotvrdil, no nevieme si predstaviť dôvod, prečo by ESRB uvádzala hodnotenie na platformu PlayStation 5, ak by o ňu autori nepožiadali. Dá sa tak do istej miery tvrdiť, že hra naozaj vyjde na platformu PS5. Ak ste šťastný majiteľ novej konzoly PlayStation 5 a doteraz ste hru prehliadali, možno je načase venovať jej trochu pozornosti. Napríklad aj s pomocou našej recenzie, ktorú nájdete na tomto odkaze.