Horizon Forbidden West sa údajne odkladá na budúci rok

Odoberaj novinky cez  Google News
Horizon Forbidden West dátum vydania
Zdroj: PlayStation

Hra očakávaná mnohými hráčmi a fanúšikmi – Horizon Forbidden West sa podľa posledných no zatiaľ nepotvrdených správ odkladá až na budúci rok. Pokračovanie úspešnej hry od štúdia Guerrilla Games s otvoreným svetom malo pôvodne vyjsť ešte v tomto roku, ba dokonca samotní vývojári ešte v máji tohto roku tvrdili, že vývoj je na správnej ceste a všetko napreduje podľa plánu. Ak sú informácie o odklade pravdivé neostáva nám nič iné len sa opýtať, čo sa za tie dva mesiace udialo.

Horizon Forbidden West bol oznámený minulé leto a vyjsť mal ešte v tomto roku na konzoly PlayStation 4 a 5. Sony však naznačilo odklad na budúci rok v čase keď odložili ďalší očakávaný titul – God of War: Ragnarok, tiež na rok 2022. “Myslíme si, že sme na správnej ceste vydať hru počas týchto Vianoc,” povedal vtedy Hermen Hulst, šéf PlayStation Studios. “Ale zatiaľ to nie je úplne isté a tvrdo pracujeme na tom, aby sme to mohli potvrdiť.”

Prvé správy o tom, že Horizon Forbidden West sa odkladá priniesol zahraničný herný novinár Jeff Grubb. Podľa jeho slov štúdio stále nie je rozhodnuté, kedy vlastne hra vyjde. Jeho slová navyše potvrdila aj ďalšia známa tvár v hernej žurnalistike – Jason Schreier. Ten bol priamočiary a tvrdí, že podľa jeho zdrojov sa hra odkladá na prvý štvrťrok 2022. “Aby som upresnil jednu nejasnosť,” píše Schrier na svojom Twitteri, “vyzerá to tak, že pôvodné správy hovorili o tom, že Sony sa ešte nerozhodlo no pokiaľ sú moje správy pravdivé hra bola odložená už nejakú dobu.”

Sony musí tieto správy ešte potvrdiť. Dovtedy, nech je zdroj akokoľvek dôveryhodný, sú neoverené. Jason Grubb tvrdí, že Sony malo v pláne oznámiť nový dátum vydania hry počas State of Play v septembri. Uvidíme, či to nakoniec urobia skôr alebo budú čakať.