Hogwarts Legacy umožní vytvoriť aj trans-rodovú postavu

Odoberaj novinky cez  Google News
Harry Potter: Hogwarts Legacy
Zdroj: YouTube (Playstation)

Hra Hogwarts Legacy, ktorá sa odohráva niekoľko stoviek rokov pred Harrym Potterom, bude mať podľa posledných informácií trans-rodové možnosti pri tvorbe postáv. To znamená, že hráči si budú môcť vybrať napríklad neutrálnu stavbu tela, alebo hlas svojej postavy. Informuje o tom zahraničný portál Bloomberg.

Hra má plánovaný dátum vydania počas roka 2022, no presný deň a mesiac zatiaľ nie sú známe. Hru vyvíja štúdio Avalanche a o vydanie sa postará, ako inak, Warner Bros. Keď hráči zapnú hru, budú mať možnosť vytvoriť si vlastnú postavu, podľa svojej chuti. Vývojári však myslia aj na ľudí inej orientácie, alebo hráčov, ktorí si chcú vytvoriť trans-rodové postavy. Postava v hre teda môže mať napríklad mužské telo, ale žensky hlas a naopak. Tieto informácie pochádzajú zo zdroja blízkeho vývoju, no nie sú oficiálne potvrdené.

Napriek tomu budú v Hogwarts Legacy dostupné len dve možnosti, po vytvorení postavy: čarodejnica a čarodejník. V závislosti od toho bude postava zaradená do príslušnej izby. Teda s chlapcami alebo s dievčatami. Je tiež známe, že J.K. Rowlingová, ktorá svet Harryho Pottera vytvorila, v posledných mesiacoch vyslovila niekoľko poznámok smerom k trans-rodovým ľuďom, ktoré mnohí považujú za ponižujúce. Za tieto názory ju aj mnohí odsúdili, dokonca aj samotný aktéri z filmov ako Daniel Radcliffe a Emma Watson.

Podľa správ to malo takpovediac “znepokojiť” aj niekoľko zamestnancov štúdia, ktoré na hre pracuje. Preto začali viac presadzovať možnosť vytvoriť si trans-rodovú postavu. V prvom momente sa stretli s nesúhlasom od Warner Bros. no podľa ich slov je táto možnosť zahrnutá v hre a bude dostupná aj po vydaní.