Hlavný kreatívny riaditeľ Dragon Age 4 opustil BioWare

Odoberaj novinky cez  Google News
Hlavný kreatívny riaditeľ Dragon Age 4 opustil BioWare
Zdroj: hdqwalls.com

Matt Goldman, hlavný kreatívny riaditeľ Dragon Age 4, opustil BioWare po 23 rokoch. Šéf BioWare Gary McKay oznámil odchod Goldmana v e-maili zaslanom zamestnancom. Ten znel: „Ahojte všetci, dúfam, že sa máte dobre. Píšem vám, aby som vás všetkých informoval, že Matt Goldman opúšťa BioWare. Vzájomne sme sa dohodli na rozchode a jeho posledný deň je dnes.”

„Chápeme, že Mattov odchod má na vás vplyv,” napísal McKay, „ako aj na vývoj hry. Uisťujeme vás, že náš záväzok k vysokokvalitnej hre Dragon Age sa naďalej nemení a nebudeme vydávať hru, ktorá nie je v súlade s normami BioWare. My, vrátane výkonného tímu EA, máme absolútnu dôveru vo vedenie tu v štúdiu a ľudí pracujúcich na tejto hre, aby sme pokračovali v našej vízii.”

Aj keď nebol uvedený žiadny dôvod na odchod Goldmana, zástupca EA povedal, že „necháva ďalší diel Dragon Age vo vynikajúcich rukách tímu tu v štúdiu, ktorý bude pokračovať v našej vízii hry.“ Goldman sa pripojil k BioWare v roku 1998 a pracoval ako umelec na hrách ako Baldur’s Gate a Neverwinter Nights. Rovnako sa podieľal aj na sérii Dragon Age. Neskôr v roku 2017 prevzal od Mika Laidlawa kreatívne vedenie Dragon Age 4, kde zostal počas celého jeho problematického vývoja. Náhrada za Goldmana zatiaľ nebola oznámená.

O Dragon Age 4 sa toho ešte stále veľa nevie. Okrem zvláštnej upútavky alebo konceptu, ktorý sme pred časom dostali. Výkonný producent Christian Dailey povedal, že tím už v júli urobil „veľký pokrok“. Ostáva teda len veriť, že táto dynamika sa po tom, čo zo štúdia odišiel hlavný kreatívny riaditeľ Dragon Age 4, nestratí.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.