Hlavný gameplay dizajnér hry Cyberpunk 2077 odchádza zo štúdia

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077 od CD Projekt Red
Zdroj: gog.com

Ako blesk z jasného neba. Aj týmto klasickým prirovnaním by sme mohli popísať odchod hlavného gameplay dizajnéra hry Cyberpunk 2077 zo štúdia CD Projekt Red. Andrzej Zawadzki sa do štúdia pridal pred ôsmimi rokmi. Jeho prvou funkciou bolo testovanie kvality hry Witcher 3: Wild Hunt. Následne bol povýšený na gameplay dizajnéra v projekte Cyberpunk. Prečo sa teda rozhodol skončiť s kariérou v štúdiu?

Toto oznámenie prichádza po ťažkom roku pre poľské štúdio. Netreba asi pripomínať fiasko s hrou Cyberpunk 2077, ktoré trvá dodnes. Hra stále nie je v stave, v akom by mala byť a len pred pár dňami štúdio oznámilo obsah ďalšej opravnej aktualizácie. Tá sa zameriava skôr na políciu v hre, no neopravuje zásadné technické chyby.

Zawadzki svoj odchod oznámil na svojom Twitteri, kde prácu pre CD Projekt Red pomenoval ako “česť a potešenie”. Zdá sa, že sa ich cesty rozchádzajú v dobrom. V roku 2016 začal pracovať na hre Cyberpunk 2077, no vtedy ešte ako junior gameplay dizajnér. Iba mesiac pred vydaním hry, v marci minulého roka, ho povýšili na senior gameplay dizajnéra. Bohužiaľ, Zawadzki neuviedol konkrétny dôvod svojho odchodu zo štúdia. Taktiež nevieme nič o jeho plánoch do budúcna.

Avšak zatiaľ čo on zo štúdia odchádza, CD Projekt Red má s hrou stále plány a hlavne množstvo práce. Snažia sa ju čo najskôr opraviť a hráči dúfajú, že uvidia lepšiu verziu Cyberpunku už čoskoro. Dúfajú v niečo podobné, ako bol projekt Anthem Next. Ten mal za úlohu kompletne prerobiť a opraviť neslávne známu hru Anthem. Od nej sa tiež očakávalo veľa, no svoje sľuby nenaplnila. Bohužiaľ, Anthem Next sa konať nebude, keďže nedávno Electronic Arts opravu hry zrušilo. Uvidíme, ako to bude v prípade Cyberpunku.