Hitman 3 má prvý rýchlostný rekord, na úvodný level stačí 17 sekúnd

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Hitman 3
Zdroj: ioi.dk

Novinka Hitman 3 je v rukách hráčov len jeden deň a už prekonáva rekordy. Tentoraz však nehovoríme o rekordoch v predajnosti, alebo vyťaženosti siete, ako to je pri iných veľkých hrách. Tentoraz ide o rýchlostný rekord, ktorý stanovil istý speedrunner. Tí sa už od nepamäti snažia hry prechádzať čo najrýchlejšie a podarilo sa im to aj v novom Hitmanovi.

Dotyčný speedrunner, ktorý si hovorí Frote7, (video nižšie) pokoril prvý level v hre Hitman 3 pod 20 sekúnd – konkrétne za neuveriteľných 17 sekúnd. Pomohli mu k tomu, samozrejme, rôzne obchádzky, skratky a doplnky v hre. V tejto úvodnej misii máte ako Agent 47 zlikvidovať dokonca dva ciele. Obe patria pod krídla agentúry Providence – rovnakej agentúry, ktorá stvorila aj vás.

Frote7 dokázal obe ciele zlikvidovať dobre načasovanými výstrelmi a zásobou magnézia, ktoré omráči blízkych svedkov. Zo scény zmizol ešte skôr, než sa herné postavy stihli začať pýtať, prečo okolo budovy pobehuje holohlavý chlap s čiarovým kódom na hlave. Avšak má to jeden háčik. Nepodarilo by sa mu to, keby nevyužíval takzvané skratky. Novinku v sérii Hitman. Ide o funkciu, ktorá vám umožní napríklad nechať dvere odomknuté, ak ste si ich už raz odomkli. Napríklad pri predchádzajúcom prechádzaní levelom.

To znamená, že speedrunner musel daný level najprv prejsť klasickým spôsobom, odomknúť si všetky možné skratky a až potom sa pokúsil stanoviť nový rekord. Tieto skratky však nie sú určené len na čo najrýchlejšie prejdenie levelu. Dávajú hráčom možnosť vyskúšať ten istý level, len s iným postupom.

Hitman 3 je dostupný už teraz pre platformy PC, PS4, PS5, Xbox One, Stadia, Xbox One a Xbox Series X|S.