Historický úspech: Oscara vyhralo prvýkrát herné štúdio

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Medal of Honor: Above and Beyond
Zdroj: Electronic Arts

Štúdio Respawn Entertainment prepísalo históriu herného sveta. Stalo sa tak počas odovzdávania cien Akadémie, alebo v našich končinách ceremoniál známy pod názvom Oscary. Štúdio, ktoré patrí pod Electronic Arts, si jedného odnieslo a zapísalo sa tak do histórie ako vôbec prvé herné štúdio, ktoré získalo Oscara.

Oscara si prevzali ako víťazi v kategórii “Najlepší krátky dokument”. Vďačiť za to však musia aj štúdiu Oculus Studios, ktoré im k tomu dopomohlo. Tieto dve herné štúdiá totiž spolupracovali na krátkom dokumente s názvom Collette, ktorý bol súčasťou hry Medal of Honor: Above and Beyond. Hra je určená pre virtuálnu realitu a odohráva sa v počas skutočných udalostí druhej svetovej vojny. Ponúka veľkú dávku interakcie a historicky presných udalostí.

Hra si ale získala aj srdcia veteránov a skutočných vojakov z druhej svetovej vojny a ich príbuzných. Dokonale a presne totiž vykresľuje udalosti, počas tohto hrozného obdobia. Súčasťou hry boli aj krátke dokumenty, pričom jeden Oscar si to namieril rovno k vyššie spomenutému dokumentu. Dokument rozpráva krátky príbeh o veteránovi, ktorého cesty zaviedli počas druhej svetovej vojny do nacistického Nemecka.

“Nemôžeme byť ani dostatočne hrdý na Anthonyho Giacchina a celý tím, ktorí sa podieľal na tomto dokumente,” hovorí Peter Hirschmann, kreatívny riaditeľ v štúdiu Respawn, v tlačovej správe. “Môžeme len dúfať, že toto je len prvý a nie posledný Oscar pre herný priemysel. Ukázalo sa totiž, že aj hry vedia mať silné posolstvo a odkaz.”

Ak ste ešte nemali tú česť zahrať si nový Medal of Honor: Above and Beyond, možno vás práve táto informácia presvedčí. Ide o skutočne kvalitnú hru, ktorej prednosťami sú najmä príbeh a emócie. Iba pripomíname, že na hranie potrebujete virtuálnu realitu. Ak virtuálnu realitu nemáte, no aj tak vás zaujíma téma druhej svetovej vojny, pozrite sa na najlepšie hry z tohto obdobia.