Hideo Kojima si zrejme našiel nový domov

Odoberaj novinky cez  Google News
Hideo Kojima pracuje na novom projekte
Zdroj: mimicnews.com

Minulý týždeň herným svetom obletela informácia o tom, že Hideo Kojima rokuje s Microsoftom o svojej novej hre. Japonský dizajnér a producent videohier však po svojom odchode z Konami spolupracoval so Sony. Výsledkom bola hra Death Stranding, ktorá bola istý čas exkluzivitou pre PlayStation 4, neskôr sa dočkala vydania aj na PC.

Portál Gaming Bolt však upozornil na podcast Xbox Era, kde sa jeden z insiderov nechal počuť, že japonský gigant už do nového projektu od Kojimu investovať nechce. Dôvodom má byť skutočnosť, že Sony si od hry sľubovala väčší komerčný úspech.

To však akosi nesedí so skutočnosťou, že hra od tvorcu Hideo Kojima len na PC zaznamenala celkom solídny úspech. Od vydania 14. júla 2020 do konca roku si na seba zarobila viac než 27 miliónov dolárov.

Insider v podcaste zároveň naznačil, že Kojima mal rokovať aj s ďalšími spoločnosťami. Osloviť mal napr. aj Google, jeho nový titul sa tak mal objaviť na Stadii. Rokovanie s Microsoftom však malo pokročiť pričom obe strany majú byť blízko k uzavretiu dohody.

To by mohlo znamenať, že by sme sa o chystanej novinke štúdia Kojima Productions mohli čoskoro dozvedieť viac. Zástupcovia totiž už naznačovali, že čo nevidieť by malo dôjsť k jej predstaveniu. Zrejme sa teda čaká na podpísanie zmluvy s vydavateľom.