Hideo Kojima potvrdil prácu na novom projekte

Odoberaj novinky cez  Google News
Hideo Kojima pracuje na novom projekte
Zdroj: mimicnews.com

Už legendárny vývojár videohier, Hideo Kojima, potvrdil, že nový projekt je vo vývoji. Nič viac však o ňom zatiaľ neprezradil. Na oficiálnom Twitter účte Kojima Prductions vyhlásil tvorca Metal Gear, že štúdio si najalo zopár ľudí na rôzne pozície vo svojej tokiskej kancelárii.

V roku 2015 sa spoločnosť Kojima Productions oddelila od spoločnosti Konami a stala sa tak nezávislým štúdiom. Svoju prvú hru vydali v roku 2019 a bola ňou práve Death Stranding. Samozrejme, že sa hneď začalo špekulovať o priamom pokračovaní Death Stranding až po Silent Hill.

V januári však Hideo Kojima povedal, že by rád pracoval na viac projektoch súčasne. Ako spomína portál Eurogamer, okrem jednej veľkej hry by chcel pracovať aj na mange, anime epizodických tituloch a hier pre digitálne média.

Hideo Kojima však tiež odhalil, že opäť začal sledovať hororové filmy, s cieľom vytvoriť najdesivejšiu hororovú hru. V máji zasa prišli informácie o tom, že Kojima zrušil veľký projekt bez toho, aby niečo o tom povedal. Každopádne Kojima Productions toho roku v decembri oslavuje 5 rokov nezávislosti. Ostáva tak len dúfať, že sa objaví na The Game Awards Geoffa Keighleyho, aby nám niečo konečne odhalil.