Hideo Kojima a Microsoft sú veľmi blízko k dohode

Odoberaj novinky cez  Google News
Hideo Kojima pracuje na novom projekte
Zdroj: mimicnews.com

Dohoda medzi Hideom Kojimom a Xboxom sa posúva vpred. Podľa najnovšej správy portálu GamesBeat podpísal Hideo Kojima a Microsoft dokument, ktorý by mal viesť k tomu, že ďalší projekt tohto legendárneho producenta a dizajnéra by mal vyjsť na Xbox.

Microsoft ani Kojima verejne neoznámili, že spolu komunikujú. Samozrejme, že tento podpis by tak naznačoval, že sa určité veci posúvajú vpred. Ďalším krokom je, aby právnici na oboch stranách rokovali o podrobnostiach a popracovali na detailoch zmluvy..

Správa tiež odhalila, že Kim Swift, veteránka a herná dizajnérka, ktorá pracovala na hrách ako Portal, Left 4 Dead a iných, sa pripojila k spoločnosti Microsoft. Hlavne preto, aby pomohola Kojimovi uviesť jeho ďalší bláznivý herný nápad k životu.

Swift bola vybraná pre jej odbornosť v oblasti cloudových hier v Stadii. Kojima predtým samozrejme naznačil, že má záujem o preskúmanie potenciálu cloudu so svojím ďalším projektom.

Nie je jasné, či bude hra existovať iba v cloude. Zdá sa však, že cloud computing / delivery bude jej hlavnou súčasťou. Taktiež sa nezdá, že by hra mala už nejaké konkrétne základy, ale iba vôľa oboch strán využívať vzájomné odborné znalosti.

Správa nakoniec naznačuje, že nech dôjde k akejkoľvek dohode, nevylučuje to, že Hideo Kojima nebude spolupracovať okrem spoločnosti Microsoft aj s inými vydavateľmi.