Herný Avatar nám ukázal Pandoru

Odoberaj novinky cez  Google News
V závere prezentácie sa o slovo prihlásil herný Avatar
Zdroj: youtube.com, spawn.sk

Ruku na srdce, Ubisoftu sa jeho program v rámci tohtoročnej E3 veľmi nevydaril. V rukáve mali síce pár prekvapení, tie im ale ešte pred samotným začiatkom unikli. Iba žeby nie. Jedna vec im neunikla – o slovo sa v závere konferencie prihlásil herný Avatar.

Avatar: Frontiers of Pandora, ako znie oficiálny názov hry, pôsobí už na prvý pohľad inak ako jeho predchodca – dnes už takmer zabudnutý titul James Cameron’s Avatar: The Game z roku 2009. Snowdrop Engine sa jednoducho nezaprie, a je to vidieť. Pandora vyzerala vskutku výborne.

A nielen ona. V ukážke sa predstavili aj kmeň Na´vi, či celá rada exoticky vyzerajúcich tvorov, s ktorými žili v harmónii. Nie je však jasné, v ktorom „roku“ bude dej hry zasadený. Vidieť sme totiž mohli práve Pandoru a ako vieme – POZOR SPOILER – frakcia RDA bola v závere filmu vyhnaná z planéty – KONIEC SPOILERU, avšak v traileri sa ukázali aj ich typické bojové vrtuľníky.

Špekuluje sa, že nový herný Avatar by mal byť prequelom k prvému filmu. Na záver len dodáme, že titul vyjde v roku 2022. Teda v roku, kedy by sme sa už mohli po 13 rokoch dočkať pokračovania filmu. Zaujímavé je aj to, že Avatar vyjde len na PC a nových generáciách konzol, takže to z hľadiska výkonu a výzoru vyzerá viac než sľubne.

Na záver len pripomenieme, že dnes nás čakajú ďalšie konferencie. Kompletný program E3 2021 nájdete v samostatnom článku. Sledujte však web spawn.sk a nič podstatné vám neujde.