Hangar 13 opúšťa zakladateľ štúdia. To aj napriek tomu pracuje na novej Mafii

Odoberaj novinky cez  Google News
Mafia: Definitive Edition - Definitívna edícia
Zdroj: 2k.com a Spawn.sk

Uplynulé hodiny herným svetom najmä na Slovensku a Česku hýbu informácie o štúdiu Hangar 13. To malo na starosť doposiaľ posledný diel Mafie, pričom značka ako taká už spadá pod túto spoločnosť. Práve od neho sa preto očakáva, že príde s ďalším dielom, ktorý dúfajme, bude lepší ako tretí.

Skôr než sa dostaneme k leaknutým informáciám o novej Mafii, treba vziať na vedomie, že prípadný nový diel bude vznikať bez Hadena Blackamana. Zakladateľ štúdia totiž tím opúšťa.

Blackman počas svojho pôsobenia v Hangar 13 zohral veľmi dôležitú úlohu, keďže stál pri samotnom založení štúdia v roku 2014. V tom čase bolo oznámené, že začína pracovať na AAA hre využívajúcej vlastnú technológiu, a následne sa ukázalo, že ide o tretiu Mafiu.

Vedenie spoločnosti 2K sa k jeho odchodu vyjadrilo v správe zaslanej vybraným herným magazínom. Hadenovi poďakovali za jeho prácu pri budovaní a zjednocovaní tímov v Novate, Brightone a Českej republike.

Už je pritom známe, kto Hadena nahradí. Jeho miesto zaujme Nick Baynes. V roku 2018 nastúpil na palubu, aby založil kanceláriu v Brightone, a posledné štyri roky sa staral o vývojársky tím, ktorý mal na starosti niekoľko projektov, ako aj remake prvej hry a celú trilógiu Mafia. V hernom priemysle pôsobí na vedúcich pozíciách už 30 rokov, takže štúdio je pravdepodobne v dobrých rukách.

Leaknuté informácie o novej Mafii

Či bude štúdio v dobrých rukách ukáže už najbližší čas. Okrem informácie o výmene vedúceho totiž na verejnosť unikli aj informácie o tom, že nový diel hernej série Mafia má byť už v ranom štádiu vývoja.

Magazín Kotaku sa na základe svojho zdroja domnieva, že novovymenovaný riaditeľ štúdia Nick Baynes má za úlohu viesť vývoj novej Mafie. Štvrtá hra je údajne v počiatočnom štádiu vývoja, pričom Kotaku ďalej upresňuje, že nejde o pokračovanie, ale o prequel. V tomto prípade sa skloňuje prequel ku všetkým trom epizódam, čo podporuje myšlienku, že hra by sa mohla odohrávať pred rokom 1930, keď sa začína prvá epizóda.

Ďalšie informácie o novom dieli sa týkajú technológie, na ktorej bude hra bežať. Má to byť totiž Unreal Engine 5 od spoločnosti Epic Games, ktorý bude novú Mafiu poháňať.

Aj vy sa pýtate otázku, či sú tieto úniky hodnoverné. To je teraz ťažko povedať. Pripomenúť ale môžeme minulý rok, kedy práve tento magazín odhalil prvé informácie ku GTA: The Trilogy – Definitive Edition. Tie sa časom ukázali ako pravdivé.