Halo Infinite potvrdil dátum vydania a ukázal multiplayer

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Halo Infinite multiplayer a dátum vydania
Zdroj: Microsoft, spawn.sk

Fanúšikovia série Halo sa dočkali svojho. Microsoft predstavil na spoločnej prezentácii Xbox a Bethesda aj nové informácie k hre Halo Infinite a to nie len multiplayer a ukážky z neho, ale aj dátum vydania. Hra mala pôvodne vyjsť zároveň s konzolou Xbox Series X, no nakoniec sa tak nestalo. Halo Infinite bolo odložené na neurčito a v podstate až do dnes sme si nemohli byť istí dátumom vydania.

Potešujúcou správou pre mnohých bude určite to, že multiplayer v hre Halo Infinite bude zadarmo pre všetkých. Ak si však budete chcieť zahrať príbehovú kampaň, tam si už budete musieť zaplatiť. Každopádne Halo Infinite je exkluzívny titul pre konzoly Xbox a tým pádom bude v deň vydania v predplatnom Xbox Game Pass. Nové zábery nám tiež priblížili kampaň. Master Chief prelietal v nulovej gravitácii medzi troskami lode. Našťastie mal v rukáve ukryté eso v podobe vystreľovacieho lana.

Aj zvedavci, ktorí čakali na zábery z multiplayeru sa dočkali, aj keď iba formou rýchlej montáže. Dočkať by sme sa mali dostatočne veľkých máp a hlavne zábavných zápasov. Multiplayer v Halo Infinite vyjde v rovnaký deň ako aj príbehová časť. Obe verzie hier vychádzajú počas Vianoc a to ešte v tomto roku. Odklad spôsobili najmä reakcie na ukážku gameplay záberov, ktoré štúdio 343 Industries zverejnilo pred vydaním. Mnoho hráčov sa nazdávalo, že ide o žart. Vývojári sa teda rozhodli zobrať si viac času a hru vylepšiť. Môžeme len dúfať, že sa im to podarilo.

Počas prezentácie nám boli predstavené aj iné zaujímavé tituly a tak ako ním na začiatku pripomenuli, všetky hry, ktoré sme počas prezentácie videli, sú optimalizované pre Xbox Series X a S.