Halo ako TV seriál: Všetko, čo zatiaľ vieme

Odoberaj novinky cez  Google News
Halo prilba
Zdroj: microsoft.com

S televíznymi seriálmi podľa slávnych videohier sa akoby roztrhlo vrece. Jeden z najúspešnejších je momentálne Witcher, ktorého má na starosti Netflix. Po nevídanom úspechu z tohto vreca vypadli aj ďalšie a sme radi, že jeden z nich je aj seriál podľa populárnej série Halo. Tá bola kedysi exkluzívna pre hráčov na konzole Xbox, no v posledných rokoch si ju môžete zahrať už aj na PC.

V tomto článku si povieme všetko, čo zatiaľ vieme o TV seriály Halo. Ten už má obsadenie a celá produkcia je spustená. Informácií stále nie je toľko, koľko by sme možno chceli, no podstatné novinky sú jasné už teraz. Napríklad isté detaily o príbehu, obsadenie a aj možný dátum premiéry.

Kedy bude mať seriál Halo premiéru?

Spoločnosť Showtime, ktorá seriál pripravuje, mala pôvodný plán odvysielať premiéru v prvom štvrťroku 2021. Avšak, podobne ako mnoho iných hier, filmov a seriálov, aj tento bol poznačený súčasnou situáciou vo svete. Momentálne teda nie je známe, kedy bude premiéra. Produkcia sa mala začať koncom roka 2019, no bola presunutá až na rok 2020.

Podľa posledných informácií boli herci a tvorcovia na scéne opäť od novembra minulého roka. To znamená, že od premiéry môžeme byť ešte niekoľko mesiacov ďaleko.

Bude v seriály aj Master Chief?

Áno. Áno bude. Tvorcovia to pripomínajú pri každej príležitosti a sme veľmi radi, že tomu tak je. Čo by to už bol za seriál z prostredia Halo, ak by sme nevideli najznámejšiu postavu z hry. Dokonca sa vie aj to, kto si Master Chiefa zahrá. Bude to Pablo Schreiber. Možno ho nepoznáte zo žiadnej veľkej filmovej alebo seriálovej roly, no zahral si už v niekoľkých populárnych seriáloch. Napríklad American Gods, Skyscraper alebo Orange Is the New Black.

Aké je obsadenie seriálu?

Okrem Pabla je potvrdených ešte niekoľko iných hercov v rôznych postavách. Jednou z nich je aj Natascha McElhone (Californication, Designated Survivor alebo The First). Pôvodne mala hrať postavu menom Dr. Catherine Halsey a zároveň byť aj hlasom pre Cortanu – umelú inteligenciu vo svete Halo. Plány sa však zmenili a do úlohy Cortany už tvorcovia seriálu našli inú herečku – Jen Taylor, ktorej táto skúsenosť nie je neznáma. V hrách Halo bola často obsadzovaná ako Cortana, pôjde teda o známy hlas.

Herec Bokeem Woodbine stvárni postavu Soren-006, jedného zo starých priateľov Master Chiefa. Admirál Margaret Parangosky bude stvárnená indickou herečkou Shabana Azmi. Ďalej sú potvrdené tri nové postavy Spartanov, ktoré sú vo svete Halo nové. Prvou z nich je Vannak-134, kyberneticky vylepšený supervojak, ktorý slúži Master Chiefovi. Stvárni ho Kalu Ikeagwu. Ďalšími dvoma sú Spartania Riz-028 (herečka Natasha Culzac) a Kai-125 (herečka Kate Kennedy).

Aký príbeh seriál rozpovie?

Konkrétne detaily o príbehu sú zatiaľ tajomstvom. Tvorcovia však prezradili, že pôjde o úplne nový príbeh avšak s ohľadom na to, aký bol príbeh v hrách. Štúdio 343 na svojom blogu tiež prehlásilo, že sa v seriály pokúsia nájsť rovnováhu medzi tým, čo fanúšikovia očakávajú a medzi tým, aby do príbehu priniesli aj niečo nové.

“Ak myslíme na to, čo to znamená natočiť seriál podľa slávnej hry, najväčšou výzvou je nájsť rovnováhu medzi momentami, ktoré fanúšikovia už zažili a očakávajú ich a medzi momentami, ktoré budú pre nich nové. Prostredníctvom iných audiovizuálnych diel,” napísal Kiki Wolfkill zo štúdia 343. Mnohých ale zaujíma kde v časovej osi série Halo bude seriál zasadený. Možností je niekoľko.

Silným predpokladom je zasadenie príbehu okolo začiatkov Master Chiefa. Jeho pridanie sa do programu SPARTAN a jeho prvý stret s mimozemskou rasou Covenant. Do úvahy taktiež prichádza televízna adaptácia príbehu Fall of Reach, avšak ak chcú tvorociva priniesť na obrazovky aj niečo nové, nie je to veľmi pravdepodobné.

Koľko bude mať seriál epizód?

Showtime si najprv objednalo 10 epizód, no podľa posledných informácií ich bude “len” 9. Každá s dĺžkou jednej hodiny. Je to štandard, ak ide o nový seriál s vysokým rozpočtom a ambíciami. Čas ukáže, koľko epizód bude neskôr. Všetko záleží od úspechu seriálu a samozrejme rozpočtu. Napriek tomu Showtime tvrdí, že chce divákom priniesť jeden z najlepších seriálov, aký vôbec kedy vytvorila.

Kto sa ešte podieľa na tvorbe?

Samozrejme, okrem spoločnosti Showtime, ktorá celý projekt zastrešuje, sa tu nájde ešte niekoľko zvučných mien. Napríklad Amblin Entertainment, ktoré má pod palcom legendárny Steven Spielberg. Zatiaľ nie je známe, či aj Spielberg bude mať nejakú prácu na seriály, avšak možné to je. Vyzerá to totiž tak, že tento seriál Halo bude mať čo dočinenia s podobným projektom, ktorý Spielberg pripravoval pre Xbox.

Na seriály sa podieľajú samozrejme aj vývojári zo štúdia 343 Industries (a v konečnom dôsledku teda aj Microsoft). Každopádne dúfame, že v tomto prípade to je dobrá správa a seriál sa nevydá na cestu, akou si prešli televízne spracovania hier Assassin’s Creed alebo Tomb Raider. Vývojári by mohli dávať na produkciu pozor a dohliadnuť na to, aby fanúšikovia dostali kvalitný seriál, bez hlúposti a dier v príbehu.

Kto je scenárista a kto režisér?

Hlavný scenárista, alebo showrunner ak chcete, je Kyle Killen. Jeho prácu môžete poznať z titulov ako Mind Games, ktorý sa bohužiaľ veľkej podpory nedočkal a musel byť po prvej sérii zrušený. Medzi jeho úspešnejšie projekty patrí Lone Star pre spoločnosť FOX a Awake pre NBC. Obe však mali rovnaký osud a skončili po prvej sérii. Naozaj dúfame, že tento trend pri seriály Halo prelomí.

Na druhú stranu je to presne to, čo spoločnosť Showtime chcela. Vo svojom vyjadrení povedali, že si naschvál vybrali scenáristu, ktorý nie je známy svojimi sci-fi dielami, ani veľkými, mega-úspešnými seriálmi. Čo sa týka režiséra, na palube bol istý čas Rupert Wyatt, ktorý však celý projekt opustil v decembri. Teraz má seriál Halo nového výkonného producenta a režiséra. Je ním Otto Bathurst, ktorý režíroval film Robin Hood (2018) a prvú epizódu Black Mirror.