Halloweenska aktualizácia v hre Phasmophobia pridáva novú mapu a duchov

Odoberaj novinky cez  Google News
Halloweenska aktualizácia v hre Phasmophobia
Zdroj: Steam

Halloween je obdobie, kedy sa všetci nadšenci tohto sviatku chcú báť. Či už stavia na hororvé filmy alebo iné aktivity, hráči si väčšinou pustia nejakú hororovku. Ako lepšie osláviť Halloween, než skutočne strašidelnou hrou. Takou je bezpochyby aj Phasmophobia, do ktorej práve prišla nová Halloweenska aktualizácia. Prináša množstvo vylepšení, ale hlavne nový obsah do hry, podobne ako minulý rok.

Do hry prichádza nová mapa – Maple Lodge Campsite a je prvou mapu, ktorá je v otvorenom priestore. Ak vám teda doteraz robili problém úzke chodby a strašidelné miestnosti v domoch, máte sa na čo tešiť. Duchov budete loviť pod holým nebom. V mape sa dostanete do kempingu a prehľadať musíte všetko – stany, ohniská ale aj menšie chatky. Vývojári zo štúdia Kinetic Games hovoria, že táto mapa ponúka oveľa viac detailov a strašidelnej atmosféry. Ostatné mapy dostanú tieto vizuálne vylepšenia tiež, ale neskôr.

Lovci duchov sa tiež musia pripraviť na nové typy duchov – Onryo, The Twins, Obake a Raiju. Počas celého Halloweenskeho eventu máte väčšiu šancu, že na niektorého z nových duchov narazíte. Do hry tiež prichádza pozmenené počasie, ktoré sa bude pri každom kontrakte meniť. Vždy keď začnete nejaký nový, lokalita, do ktorej cestujete, bude mať jedno zo šiestich možných počasí. Odteraz budete duchov hľadať v jasnom počasí, ale aj počas hmly, hustého alebo ľahkého dažďu, silného vetru alebo sneženia.

Aktualizácie sa dostali aj samotní duchovia. Odteraz vedia hýbať a používať nové predmety. Napríklad sfúknuť vám zapaľovač, zapínať sprchu a priťahovaní budú vašou vysielačkou. Navyše, autori upravili aj všetky náročnosti v hre, aby každá jedna z nich ponúkala inú výzvu. Táto Halloweenska aktualizácia je vo Phasmophobia dostupná na platforme PC už v tento moment.