Gulag v Call of Duty: Warzone sa dá vyhrať aj hraním na flaute

Odoberaj novinky cez  Google News
Warzone na flaute
Zdroj: twitch.tv (DeanoBeano)

Zabudnite na klávesnicu a myš, prípadne ovládač. Herný svet a hlavne hráči sa vždy snažili svoje hranie niečím obohatiť a posunúť na nový level. Dôkazom je aj hráč, ktorý si hovorí DeanoBeano. Ten sa už nejaký ten čas pokúšal vyhrať gulag v hre Call of Duty: Warzone hraním na flaute. Konečne sa mu to aj podarilo.

Keď používate čokoľvek iné než klávesnicu, myš alebo ovládač, každé jedno zabitie sa počíta ako víťazstvo. Predsa len, porazili ste nepriateľa v plnej zbroji, maximálne sústredného, na niečom netradičnom. Warzone je však rýchla hra a vyžaduje dávku stratégie a hlavne pevného a presného mierenia. Ak používate čokoľvek iné, než štandardné ovládacie prvky, dočkáte sa často iba oneskorených reakcií a nepresných striel. To ale streamera DeanoBeano nezastavilo a cez gulag sa späť do hry dostal pomocou flauty.

Toto víťazstvo však neprišlo hneď. Trvalo mu približne 90 minút počas ktorých sa o to snažil. Boli momenty, keď to skoro zvládol. Boli momenty, keď bol od toho ďaleko a momenty, počas ktorých si ani poriadne nezahral. Nakoniec to zvládol a aj vďaka tomu sa okamžite stal populárnym. Video koluje takmer na všetkých herných stránkach.

DeanoBeano vysvetlil, že na pozadí hry mu beží externý program, ktorý sleduje výstup z flauty a každej note priradil istú hernú akciu. Hraním na flaute tak jednoducho dokáže mieriť, strieľať a pohybovať sa. Nie je to však jeho prvé hudobné predstavenie v hre Warzone. Už skôr použil bicie a taktiež sa dočkal výborných výsledkov. Jeho predstavenie sme mohli vidieť aj v hre Call of Duty: Black Ops Cold War, keď ho hral na sade bong Donkey Kong. Napriek netradičným ovládacím prvkom sa mu vždy podarilo vytiahnuť esá z rukáva a likvidovať nepriateľov.