GTA Online pre PlayStation 3 a Xbox 360 končí

Odoberaj novinky cez  Google News
GTA Online
Zdroj: teahub.io

„Ako postupujeme dopredu, podporujeme a vylepšujeme GTA Online pre PlayStation 4, Xbox One a PC – sa zároveň rovnako pripravujeme na uvedenie nových rozšírených a vylepšených verzii Grand Theft Auto V a GTA Online pre next-gen konzoly.“ Začína tlačová správa na oficiálnom webe Rockstar. Tá však fanúšikov starších konzol nepoteší. GTA Online totiž na nich končí.

Verzie GTA Online pre PS3 a Xbox 360, vrátane sledovania štatistík cez webové stránky prostredníctvom Rockstar Games Social Club, budú oficiálne ukončené 16. decembra 2021. Okrem toho sa Shark Cash karty pre tieto verzie nebudú predávať po 15. septembri 2021.

Tieto zmeny sa vzťahujú výlučne na verzie GTA Online pre PS3 a Xbox 360. Nebudú mať žiadny vplyv na prístupnosť k režimu Grand Theft Auto V singleplayer alebo na pokrok v ňom.

Ďalej bude 16. septembra 2021 vypnuté sledovanie štatistík webových stránok prostredníctvom Social Club Rockstar Games. Ďalšie funkcie pre vybrané tituly pre PS3 a Xbox 360 budú:

  • Sledovanie štatistík webových stránok, online multiplayer a rebríčky pre verzie Max Payne 3 pre PS3 a Xbox 360.
  • Sledovanie štatistík webových stránok pre verzie L.A. Noire pre PS3 a Xbox 360.

„Všetky tieto zmeny nebudú mať žiadny vplyv na prístup alebo pokrok v príbehovom móde pre žiadny z týchto titulov, na ktorejkoľvek platforme. Chceli by sme poďakovať komunite GTA Online za ich nepretržitú podporu. Tešíme sa na stretnutie hráčov s nami na nových platformách v ich ceste v Los Santos,“ uzatvára sa v tlačovej správe.

Len nedávno sme vás tiež informovali, že pre staršie platformy končia aj niektoré diely zo série Need For Speed. Čo si myslíte o tom, že GTA Online končí pre hráčov na starších konzolách? Dajte nám vedieť v komentároch.