Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Čo všetko už vieme?

Odoberaj novinky cez  Google News
Grand Theft Auto: Trilogy
Zdroj: youtube.com

Uplynulé dni herný svet žije jediným oznámením. Rockstar Games totiž potvrdilo to, o čom sa šuškalo už niekoľko mesiacov. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition sa už čoskoro stane realitou. Preto sa pozrime na informácie z posledných dní a dajme si ich dokopy – čo všetko už teda vieme?

Oficiálne oznámenie

K nemu došlo v piatok 8. októbra. Vývojári z Rockstaru už prestali chodiť okolo horúcej kaše a do sveta vypustili krátky, 25 sekundový teaser, ktorý nám zdelil, že vydanie kolekcie sa blíži.

Obsah kolekcie Grand Theft Auto: The Trilogy

Definitívna edícia GTA zahrnie vylepšené diely GTA 3, GTA: San Andreas a GTA: Vice City. Rockstar uvádza, že pôjde o plošná vylepšenia, ktoré sa dotknú grafiky a modernizácie hrateľnosti. Pritom bude zachovaný klasický vzhľad a atmosféra originálov.

Platformy a dátum vydania

Remastrovaná edícia hier by mala vyjsť na všetky momentálne platformy. Menovite teda na Xbox One, Series X a S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch a na PC. Otázkou však ostáva, kedy sa tak stane.

Pre starú generáciu konzol má hra vyjsť ešte v priebehu tohto roka. Hovorí sa o dátumoch 7. december či 11. november. Edícia na súčasnú generáciu konzol má vyjsť v roku 2022. Úniky, resp. šumy sú rôzne. Viac by sme sa mohli dozvedieť 22. októbra. Práve vtedy totiž nezabudnuteľné GTA 3 oslávi 20. výročie.

Cena

Netreba zabúdať na to, že v rámci kolekcie dostaneme hneď trojicu hier, takže tomu zodpovedá aj na prvý pohľad vyššia cenovka. Rozdiel bude aj v tom, na akú platformu si hry zakúpite. Na starú generáciu konzol, a zrejme aj na PC, by to malo stáť okolo 70 €. Edícia na súčasnú generáciu konzol by mala vyjsť na 80 €.

Nejde však o oficiálne informácie. Vychádzajú z toho, že internetový obchod base.com spustil ako prvý možnosť si edíciu pred-objednať. Aj keď zrejme len na krátko, keďže momentálne sa už v ponuke nenachádza.

V konečnom dôsledku teda vieme len to, že sa Grand Theft Auto: The Trilogy skutočne dočkáme, a to naprieč všetkými platformami. Kedy sa tak presne stane a koľko nás to bude stáť, však nateraz ostáva záhadou.