Grand Theft Auto 5 sa už chystá na nové konzoly, vieme kedy

Odoberaj novinky cez  Google News
Grand Theft Auto 5
Zdroj: Rockstar Games

Vedeli ste o tom, že populárna hra Grand Theft Auto 5 vyjde už na tretej generácii konzol? Najprv vyšla na Xbox 360 a PlayStation 3. S príchodom vtedajších next-gen konzol, Xbox One a PlayStation 4, vyšla aj tam. Teraz tu však máme ešte novšie konzoly a Rockstar sa chystá vydať GTA 5 aj tam. Oficiálny dátum oznámil vo svojej tlačovej správe. Okrem toho si GTA-čko, samozrejme, zahráte aj na PC.

Pochopiteľne, Grand Theft Auto 5 si môžete na konzolách Xbox Series X a PlayStation 5 zahrať aj teraz a to prostredníctvom spätnej kompatibility. Nie je to však ono a hra nevyužíva všetko, čo nový hardvér ponúka. Aj preto sa Rockstar rozhodol vydať úplne novú verziu, primárne určenú pre nové konzoly. Tá sa k nám dostane už v novembri, takže si ešte chvíľu počkáme.

Zároveň bude k dispozícii aj samostatná verzia GTA Online, čo je vlastne iba Online zložka celého GTA 5. Teda bez príbehovej časti. Upozorniť však treba na to, že GTA Online bude exkluzívne zadarmo pre majiteľov PlayStation 5 a to až na tri mesiace od vydania. To znamená do februára budúceho roka. Ak si chcete zahrať GTA Online na konzolách Xbox Series X a S, musíte si zaplatiť plnú hru.

Rockstar sa vyjadril, že táto rozšírená a vylepšená verzia hry Grand Theft Auto 5 na nové konzoly bude obsahovať množstvo vylepšení a bonusový obsah. Ich slovami by ste mali získať výhody, ktoré hráči na starších konzolách nemajú. Samozrejme nejde o žiadnu pay-2-win taktiku. Hovoríme skôr o hardvérových výhodách, rýchlejšom načítavaní a podobne.

Grand Theft Auto 5 na konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X a S vychádza 11. novembra tohto roku.