Gran Turismo 7 sa pripomína cez nové zábery z legendárneho okruhu

Odoberaj novinky cez  Google News
Gran Turismo 7 bude vyžadovať pripojenie na internet
Zdroj: youtube.com

Gran Turismo 7 sa pripomína cez nové zábery z legendárneho okruhu Daytona, ktorý sa nachádza na Floride v Spojených štátoch Amerických. Ide o priam až mýtický okruh, ktorý je od svojho postavenia súčasťou pretekárskej série NASCAR. Musíme priznať, že zábery vyzerajú skutočne fantasticky a hráči konzol PS5 od spoločnosti Sony sa majú na čo tešiť.

Aj keď čakanie na tento titul sa zdá byť nekonečné vzhľadom na fakt, že malo ísť o jeden z prvých titulov na súčasnú generáciu konzol, hra je už takpovediac za dverami. Po Forza Horizon 5, ktorá dorazila na Xbox Series X / S v novembri 2021, tak dorazí pretekárska hra, ktorá bude simulovať preteky.

Polyphony Digital je majstrom detailov. Najnovší trailer to len potvrdzuje. Začneme pohľadom vodiča z prvej osoby. Naskytuje sa nám teda pohľad za volantom a palubnej dosky, vrátane v čase sa aktualizujúcich štatistík na displeji na volante. Pri prvom opise nič výnimočné.

Krása však tkvie v detailoch tieňov a svetla, priamych ale aj odrazených. V tomto zobrazení sú plne viditeľné. Nehovoriac o úrovni detailov materiálu a textúr predmetov ako sú rukavice vodiča a rôzne kovy a plasty v tomto pohľade.

Pohľad zvonku

Následne sa zábery prepnú do akejsi záznamovej kamery, kde vidíme modely samotných vozidiel a ich pohyb a interakciu s vozovkou, po ktorej jazdia. Jemné zmeny hmotnosti sú viditeľné, ak pozorne sledujete karosériu áut, keď sa otáčajú, zrýchľujú alebo brzdia. Skvelý pohľad máme aj na odrazy na čelných a bočných oknách a záblesky svetla od lesklejších materiálov na vozidlách. Ďalšími detailami, ktoré stoja za pozornosť, sú hustota davu na tribúnach a zatiahnutá obloha.

Ostáva už len dúfať, že „next-gen“ vylepšenie dostane aj jazdný model, aby tak išlo skutočne o komplexný posun vpred. Gran Turismo 7, ktoré sa ukázalo cez nové zábery, bude exkluzivitou pre PlayStation 5 a PlayStation 4 a pokiaľ sa nič nezmení, doraziť by mala 4. marca.

Nezabudnite tak pre viac herných noviniek sledovať náš web.