Gran Turismo 7 bude vyžadovať neustále pripojenie na internet

Odoberaj novinky cez  Google News
Gran Turismo 7 bude vyžadovať pripojenie na internet
Zdroj: youtube.com

Tvorca série Gran Turismo, Kazunori Yamauchi, podrobne popísal, prečo bude Gran Turismo 7 vyžadovať vždy pripojenie na internet. Aj keď sa to fanúšikom nepozdáva, Yamauchi hovorí, že pripojenie je nevyhnutné na ukladanie údajov a údajov o úprave áut.

V novom rozhovore pre Eurogamer sa Yamauchiho opýtali na nedávne oznámenie PlayStation, že GT Cafe bude vždy vyžadovať online pripojenie. Yamauchi vysvetlil, že online požiadavka sa netýka iba GT Cafe, ale každého aspektu hry okrem arkádového režimu. Dotkol sa tiež toho, prečo je taká požiadavka vôbec potrebná.

„Požiadavka na online pripojenie nie je špecifická len pre samotnú kaviareň. Má zabrániť celkovému podvádzaniu ľudí, ktorí sa pokúšajú upraviť uložené údaje. Takže to je dôvod online pripojenia,“ povedal Yamauchi. „Jediná časť hry, ktorá nevyžaduje online pripojenie, je režim Arcade, pretože to nemá žiadny vplyv na ukladanie údajov.“

Pokračoval a povedal, že ak sa časť hry zaoberá ukladaním údajov, bude to vyžadovať vždy online pripojenie. V samostatnom rozhovore pre gtplanet sa Yamauchi ďalej zaoberal touto problematikou byť vždy online a dodal, že „ďalším dôvodom je úprava vzhľadu áut“.

„Údaje o úprave vzhľadu áut sa sťahujú zo serverov, aj keď hráte offline,“ povedal Yamauchi. „Online pripojenie je teda niečo, čo je v celej hre do značnej miery potrebné. Jednou z častí hry, ktorá nevyžaduje žiadne online pripojenie, je režim Arcade, pretože nedochádza k žiadnej interakcii s ukladanými údajmi a nie sú k dispozícii žiadne prenosné počítače, preto sa na to nevyžaduje sieťové pripojenie.“

Fanúšikovia nie sú nadšení

Aj keď skutočnosť, že Gran Turismo 7 bude musieť byť neustále pripojené na internet znie nevyhnutne, fanúšikovia nie sú spokojní s tým, že v hre pre jedného hráča sa nachádza takáto požiadavka. Niektoré spoločnosti sa však už rozhodli pre opačný postoj. Najväčším príkladom je samotný Microsoft a Xbox One.

Možno sa Yamauchi a zvyšok tímu Gran Turismo 7 rozhodnú zbaviť sa tejto požiadavky. Skôr však ide o zbožné prianie. Podľa toho, čo sme do teraz počuli, toto pripojenie bude nevyhnutné. GT7 je už za rohom a počas nedávnej PlayStation Showcase sme sa dozvedeli aj dátum vydania.