Gotham Knights rozvíja súboje z Batmana

Odoberaj novinky cez  Google News
Gotham Knights
Zdroj: gothamknightsgame.com

Autori superhrdinskej akcie Gotham Knights sa rozhodli priniesť viac svetla do herných mechanizmov. Podľa vyjadrenia pre portál GamesRadar, prispôsobilo WB Games Montreál všetko prípadnej kooperácii. Týkať sa to má aj prepracovaného súbojového systému. Jeho podoba tak nemá byť zhodná s trilógiou Arkham od štúdia Rocksteady.

Výkonný producent Fleur Marty potvrdil, že aj keď titul oproti Batmanovi prináša celú radu inovatívnych zmien, vo svojej podstate ide stále o „sekačku“ tradičného charakteru. Hlavné ťažisko hrateľnosti má cieliť predovšetkým na kooperáciu 2 hráčov, a to aj napriek tomu, že hra podporuje prítomnosť až 4 hráčov.

V súlade s predchádzajúcimi ukážkami tak môžeme očakávať jedno. Vývojári naviažu na odkaz Rocskteady zaradením viacero duálnych útokov pre jednotlivé kombinácie hrdinov.

Marty pri rozprávaní o Gotham Knights opakovane uisťoval, že postup príbehom a levelovanie RPG systému bude v oboch prípadoch zdieľaný medzi všetkými hrateľnými postavami. Pri svojom prechode tak môžete Robina, Batgirl, Nightwinga či Red Hooda striedať ľubovoľne, a to bez akýchkoľvek postihov.

Táto skutočnosť sa má naviac vzťahovať aj to, že si váš coop partner zvolí postavu, za ktorú ste pôvodne chceli hrať vy. Nie je teda vylúčená ani prítomnosť dvoch Robinov.

Na záver úž len dodáme, že Gotham Knights má vyjsť už tento rok, zatiaľ však nemá pevný dátum vydania. Vyjde však na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.