fbpx

Google zablokoval účet spolutvorcovi hry Terraria. Ten prišiel s nevídaným protestom

Odoberaj novinky cez  Google News
Terraria Google Stadia
Zdroj: gamerevolution.com

Jeden z autorov pomerne obľúbenej hry Terraria, Andrew Spinks, sa prostredníctvom sociálnej siete Twitter posťažoval na spoločnosť Google. Ten mu totiž zablokoval jeho účet a keďže podľa jeho slov neoprávnene, rozhodol sa vyjadriť nesúhlas celkom rafinovane. Upozornil na to portál PC Gamer.

Všetko to začalo pred približne troma týždňami. Štúdio Re-Logic dostalo na svoj YouTube kanál ban z doposiaľ nevysvetlených dôvodov. Štúdio vtedy prišlo s informáciou, že od Google dostalo e-mail, v ktorom ich spoločnosť informovala o porušení podmienok. Stalo sa tak aj napriek tomu, že vývojári prostredníctvom svojho kanála nepublikovali žiadne video už niekoľko mesiacov pred tým.

Vychádzali preto z domnienky, že ide o omyl a že sa k svojmu účtu čoskoro vrátia. Nestalo sa tak, práve naopak. Spoločnosť, pod ktorú spadá aj YouTube, sa totiž rozhodla kanál úplne deaktivovať. Na tento krok najviac doplatil práve Spinks, ktorého osobný email bol kanál štúdia napojený. Tým pádom prišiel o možnosť tento svoj účet používať. Podľa jeho vlastných slov prišiel o tisíce dolárov, ktoré mal mať naviazané v rámci používaných aplikáciách.

„Môj účet je deaktivovaný už viac ako tri týždne. Stále neviem prečo, pričom som využil už všetky dostupné spôsoby na jeho obnovenie. Nič však nepomohlo, nič ste s tým nespravili. Jednoducho ste ma obišli,“ uviedol Spinks.

Zaujímavý protest proti Google

Keďže nič nepomohlo, Spinks sa rozhodol zájsť ešte ďalej a prišiel s niečím, čo nemá obdoby. Rozhodol sa totiž, že hru Terraria nevydajú na streamovacej službe Google Stadia.

„Nemôžem to brať inak. Vy ste sa rozhodli tento most spáliť. Nebudem totiž spolupracovať s korporáciou, ktorá si neváži svojich zákazníkov a partnerov,“ doplnil Spinks.

Ide o odvážny krok, ktorý možno Google prinúti prehodnotiť svoj postoj ku kanálu štúdia, ale aj k ďalším. Viacero tvorcov sa totiž sťažuje na nezmyselnosť rozhodnutí, ktoré vedú k banom či demonetizáciám, alebo dokonca k úplnému zrušeniu účtov.

Rozhodnutie tvorcov Re-Logic nevydať hru Terraria na Google Stadia prichádza v čase, keď len pred pár dňami spoločnosť informovala, že sa prestane venovať vývoju vlastných hier na platformu. Namiesto toho chce viac spolupracovať s ostatnými tvorcami, aby svoje hry portovali aj na ich streamovaciu platformu.

Na záver len dodáme, že od apríla 2020 sa predalo viac ako 30 miliónov kópií hry Terraria. To je dosť veľká hra na to, aby o ňu služba prišla.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o chybe napíšeš.
Prostredníctvom FB a IG pridávame denne dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete.
Zaujímavý článok
Hra Outriders príde začiatkom februára
Outriders demo a jeho fungovanie na jednotlivých konzolách