„Google Stadii sa darí dobre,“ uviedol Nate Ahearn

Odoberaj novinky cez  Google News
Google Stadia
Zdroj: earlygame.com

O tejto streamovacej službe, prostredníctvom ktorej môžete hrať hry sa v poslednom čase hovorí skôr v negatívnom zmysle slova. Rušenie plánov, odchod zamestnancov, ale aj napriek tomu „sa Google Stadii darí dobre“. Aspoň to si myslí hlavná tvár marketingu, Nate Ahearn, a to aj napriek kritike, ktorá sa na službu v poslednom čase valí z každej strany.

V rozhovore pre GameIndustry sa vyjadril, že Google plánuje pre tento rok dodať viac než 100 hier pre svoju streamovaciu službu. Spolu s tým odkázal na už známu skutočnosť, že firma postupne rozvíja medzifiremnú spoluprácu s ďalšími partnermi. Tými majú byť Capcom, Electronic Arts, Square Enix či Ubisoft.

Ďalším oporným bodom má byť minuloročná iniciatíva, ktorá sa už ustálila – Stadia Makers. Teda program, ktorý cieli na pomoc nezávislým tímom pri vydávaní a vyvíjaní hier v engine Unity. Podľa Ahearna má záujem o program postupne rásť, pričom dodáva, že nedávna zmena v smere bližšej spolupráce s dielčimi vývojármi záujem o tento program ešte viac podporila.

Doposiaľ sa prostredníctvom Stadia Makers podarilo vydať celkom päť titulov z nezávislej produkcie. Ďalších 20 má byť aktuálne vo vývoji.

Zastávate aj vy názor, že Google Stadii sa darí dobre? Hrali ste už niečo cez túto službu? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch na sociálnych sieťach.