Google Stadia mení svoj postoj k streamingu

Odoberaj novinky cez  Google News
Google Stadia
Zdroj: earlygame.com

Streamovacia služba Google Stadia zažíva reštrukturalizáciu. Inými slovami herná platforma nebude vyvíjať hry, ale skôr sa zameria na kvalitu streamu.

V blogovom príspevku šéf divízie Stadie Phil Harrison uviedol: „Vzhľadom na naše zameranie spoločnosti Stadia a prehlbovanie našich obchodných partnerstiev sme sa rozhodli, že nebudeme ďalej investovať do exkluzívneho obsahu na ktorom pracoval vývojársky tím SG&E.“ Druhým dychom dodáva: „Sme odhodlaní spolupracovať s týmto talentovaným tímom na hľadaní nových miest.“

Tým chcel Phil zjednodušenie povedať, že zrušil asi 150 pracovných miest. Herné štúdia Google v Los Angeles a Montreal sa pravdepodobne budú taktiež zatvárať. Vývojárom hľadajú adekvátne pracovné pozície.  

Oznámenie bude ťažko niesť aj vývojár Alex Hutchins, ktorý stojí za hrou Journey to the Savage Planet: Employee of the Month Edition.  Hra totižto dostala značku Only on Google Stadia. Ďalším mínusom pre túto hru je fakt, že vyšla 1.2.2021. V deň, kedy Google mení svoje rozhodnutia. Tomu samozrejme odpovedá aj rozhorčenie Hutchinsa vo svojom tweet príspevku.

Samozrejme, Stadia v súčasnosti pobeží v rovnakých „koľajach“ a hráči neprídu ani o jeden z benefitov. Na druhú stranu, už od začiatku bolo vidieť mierne sklamanie publika. Napomáhal tomu fakt, že hry ste si museli kupovať za plné ceny bez rozdielu, aký ste mali aktivovaný balíček. Informácie priniesol portál Gamespot.