Google Stadia hlási príchod desiatky titulov. Ktoré to sú?

Odoberaj novinky cez  Google News
Google Stadia
Zdroj: earlygame.com

Google ešte začiatkom februára prišiel s informáciou, že zatvára vlastné first party štúdiá. To však neznamená, že by tým skončila aj služba Google Stadia. Katalóg hier sa mal aj naďalej rozširovať, a to s „pomocou“ tretích strán. Nateraz sa to ukazuje ako pravdivé, čo potvrdzujú aj najnovšie informácie portálu GameSpot.

Do streamovacej služby totiž zamieri desiatka zaujímavých, predovšetkým indie titulov. Medzi novo-oznámenými hrami sa nachádza napr. akčná plošinovka kombinujúca prvky RPG – Grime. Merek’s Market nás zas presunie späť v čase, keď sa z nás stanú vlastníci stredovekých obchodov, pričom si všetky produkty budeme musieť vyrobiť.

Do Google Stadia zamieri aj akčná dynamická strieľačka z vtáčieho pohľadu Death Carnival. Zaujať môže aj Skyclimbers, zaujímavo štylizovaná hra zaberajúca sa triedou vašej postavy, stavbou kráľovstva a lovenia monštier.

Dátum uvedenie desiatky hier do služby nie je pevný. Napr. The Darkside Detective: A Fumble in the Dark – pixelartová detektívna hra o skúmaní nadprirodzených javov, dorazí už 15. apríla. O mesiac neskôr príde aj Hunder Days, stratégia, ktorá z hráčov urobí vinárov s vlastnými vinicami.

Na záver len pripomenieme, že Google Stadia je k dispozícii aj pre slovenských hráčov. Ponúka viacero výhod, najmä pre tých, ktorí nedisponujú silnejšími počítačmi. Na druhej strane je nevýhodou potreba zakupovať hry priamo v službe. Ak ste si teda kúpili napr. taký Cyberpunk 2077 a zistili, že váš PC to celkom nedáva, v spomínanej streamovacej službe si ho musíte zakúpiť ešte raz.