GoldenEye 007 Remaster bol plánovaný pred viac ako dekádou

Odoberaj novinky cez  Google News
GoldenEye 007
Zdroj: nintendolife.com

GoldenEye 007 je jedna z najlepších strieľačiek a licencovaných videohier z prvej osoby všetkých čias, ktorej remasteru sme sa nikdy nedočkali. Dôvodom toho je zložitosť situácii okolo licencie. Tá si vyžadovala stretnutie niekoľkých partnerov vrátane Nintenda. Namiesto toho sme sa dočkali remaku pre Wii o niekoľko rokov neskôr. Teraz sa však objavili zábery z remasteru pre Xbox 360, z verzie hry, ktorá vyšla v roku 1997.

Zverejnené remastrované zábery GoldenEye 007, ktoré zverejnil YouTube kanál Graslu00, a ktoré si všimlo VGC, ukazujú celú kampaň. Dokonca vo videu nájdeme aj malú časť obsahu pre viacerých hráčov. Všetko nasvedčuje tomu, že hra bola v podstate hotová a zrušená tesne pred tým ako mala vyjsť.

Šéf Xboxu Phil Spencer uviedol, že Xbox sa vždy snažil presvedčiť držiteľov práv, aby spoločne remaster vydali. Nakoniec to však vzdali. Na vývoji hry sa okrem Nintenda a iných podieľalo aj štúdio Rare, ktoré je momentálne dcérskou spoločnosťou Microsoftu. Nintendo hru zverejnilo a v roku 2010 ju vydala spoločnosť Activision.

GoldenEye 007 Remaster mohol byť skvelou hrou

Video, ktoré sa tak objavilo, je pravdepodobne z tej verzie, ktorú fanúšikovia viac chceli, a na ktorej pracoval Xbox. Remake mal stále rovnaké témy a postavy z prvej verzie. Zmenil sa len natoľko, aby skutočne pôsobil, ako krajšia verzia hry. Informácie priniesol portál GameSpot.

Úrovne v tomto remasteri sú presne také, aké si ich pamätáte, ale s pridanou farbou na zakrytie niektorých škaredostí, ktoré sú bežné pri mnohých hrách Nintenda 64. Dokonca aj zvukové efekty zostali pôvodné čo zvyšuje úroveň nostalgie ešte viac. V úvode videa môžete vidieť aj to, aké veľké boli vylepšenia. Zmenou si prešli aj samotné postavy, ktoré získali detailnejšie modely.

Len veľmi málo hier známeho akčného hrdinu Jamesa Bonda sa priblížilo kvalitou k hre GoldenEye 007. Preto sú fanúšikovia po celom svete nesmierne zvedaví, či sa tak podarí vývojárom I0 Interactíve túto značku vzkriesiť. To sa momentálne vezie na úspešnej vlne z nedávno vydanej hry Hitman 3.