God of War Ragnarok podľa všetkého vyjde aj na PS4

Odoberaj novinky cez  Google News
God of War: Ragnarok logo
Zdroj: Playstation.com a Spawn.sk

Nádej hráčom, ktorí nemajú konzolu PS5 dodal David Jaffe, bývalý zamestnanec a vývojár v štúdiu Santa Monica. Počas svojho streamu povedal, že podľa všetkého by sme nový God of War Ragnarok mohli očakávať aj na konzolách PS4. Teda nie len na konzole novej generácie, ako sa pôvodne uvažovalo. Mnohých hráčov by to určite potešilo.

Aj keď Jaffe už v štúdiu nepracuje a tak jeho informácie nemožno považovať za oficiálne, ani overené, istú dávku dôveryhodnosti má. Predsa len bol pri zrode iných titulov God of War a vie, ako to v štúdiu funguje. Podľa jeho slov je len logické, že nový God of War bude aj na teraz už starej generácii konzoly PlayStation.

Počas svojho streamu však predložil aj niekoľko faktov, ktoré tomu naznačujú. Tak napríklad Jim Ryan, šéf PlayStation sa už skôr vyjadril, že konzolu PlayStation 4 budú podporovať ešte minimálne niekoľko rokov. Aj po vydaní PS5. Nesmieme tiež zabudnúť na hry ako Marvel’s Spider-Man: Miles Morales a Horizon 2: Forbidden West, ktoré taktiež vychádzajú aj na PS4. Nebolo by teda žiadnym prekvapením, ak by God of War Ragnarok vyšiel aj na PS4, keď vezmeme do úvahy, že má vyjsť ešte tento rok.

Na druhú stranu ponúkne verzia hry pre PS5 určite lepší zážitok, keďže bude primárne vytváraná pre túto platformu. Či už pôjde o využitie výkonu konzoly, alebo využitie funkcií, ktoré ponúka DualSense. Napriek tomu by bola škoda, ak by Sony pripravilo hráčov na PS4 o tak veľký titul.