God of War: Ragnarok dostal gameplay zábery

Odoberaj novinky cez  Google News
God of War: Ragnarok logo
Zdroj: Playstation.com a Spawn.sk

God of War: Ragnarok, pokračovanie hry God of War z roku 2018, dnes konečne dostal gameplay trailer. Ukazuje, ako sa Kratos a Atreus hašteria, tak ako vždy, a samozrejme si prerezávajú cestu nepriateľskými hordami. Titul bol ukázaný na akcii PlayStation Showcase. Už na prvý pohľad vyzerá krajšie ako jeho predchodca.

Podľa všetkého bude pokračovať tam, kde skončil prvý diel. Zábery ukázali Thora a Freyu, hlavných protivníkov hry. Vystúpil Mjölnir a taktiež sa sem teleportovali nepriatelia cez Bifröst. Ako sa povedalo v samostatnej relácii po akcii, táto verzia Thora sa výrazne líši od tej, na ktorú si väčšina ľudí zvykla z Marvel Cinematic Universe.

Toto je oveľa statnejšia, hedonistickejšia verzia hrdinu, bližšia pôvodnej severskej legende v mytológii než chrapľavému Austrálčanovi stvárneného Chrisom Hemsworthom. Ragnarok sa odohráva niekoľko rokov po prvom diely a bude sa zaoberať sledovaním tajomstva Atreovho dedičstva a výzvami Fimbulwinteru – „veľkej zimy“ – po príchode Ragnaroka na Midgard.

Štúdio Santa Monica nám cez gameplay zábery God of War: Ragnarok poskytlo pohľad na nové útočné schopnosti a Atreusov nový Runic Summon. Hráči budú môcť tiež navštíviť všetkých deväť ríš v Ragnaroku, narozdiel od šiestich v hre God of War. Konkrétne Vanaheim, Svartalfheim a samozrejme Asgard.

God of War: Ragnarok bol prvýkrát odhalený iba s logom upútavky. Následne bol odložený na rok 2022. O úspechu značky svedčí aj titul v podobe najlepšej hry na herných oscaroch The Game Awards. Ide u najrozmanitejšiu a najpamätnejšiu hru v sérii.