God of War príde na PC už v januári. Čo hra ponúkne?

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra God of War na PS5
Zdroj: playstation.com

Ako blesk z jasného neba sa k nám včera dostala informácia o tom, že na počítače dorazí ďalšia z niekdajších exkluzivít od Sony. Áno, je to tak – God of War už čoskoro dorazí na PC. Stane sa tak 14. januára v roku 2022, čiže o necelé tri mesiace.

„Sme nadšení, že môžeme oznámiť, že God of War z roku 2018 vyjde na PC. My všetci zo Santa Monica Studio sme poctení obrovskou mierou podpory a vášne, ktorú fanúšikovia tejto série poslednej kapitoly Kratosovho príbehu od jej vydania venujú,“ uviedli autori vo vyhlásení. Pripomenuli, že do augusta tohto roka sa malo predať už 19,5 milióna kópií hry. Sony sa tak oprávnene teší na ďalšie úspechy na počítačoch.

Samozrejmosťou má byť maximálne využitie technických možností. Titul tak ponúkne natívne 4K rozlíšenie s neobmedzenou snímkovou frekvenciou či podporu ultraširokých obrazoviek. Výkonnejšie počítače zas umožnia skrášlenie hry pomocou moderných technológií vrátane podpory NVIDIA DLSS a Reflex, čo je technológia zaisťujúca nižšiu latenciu.

Okrem toho bude podporovať ovládače DualShock a DualSense. Primárne ale bude hra nastavená na hranie skrz myš a klávesnicu. A aby toho nebolo málo, hra bude disponovať aj českou lokalizáciou.

God of War však nie je prvou exkluzívnou hrou od Sony, ktorá vyšla na PC. Spomeňme napr. Horizon Zero Dawn, Days Gone, ktorú sme aj recenzovali, či Death Stranding. Oficiálne potvrdený je aj štvrtý diel Uncharted v balíčku so standalone rozšírením Lost Legacy. Ešte skôr vyšli na PC tituly od štúdia Quantic Dream – Heavy Rain, Beyond: Two Souls a Detroit: Become Human.