Ghostrunner 2 je vo vývoji, prvý diel mal nečakaný úspech

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Ghostrunner
Zdroj: Microsoft Store

Vydavateľ hry, 505 Games, dnes oznámil skvelú správu všetkým fanúšikom sci-fi hier, ktorí si radi zabehajú s mečom a vyriešia počas toho niekoľko “zlých” nepriateľov. Ghostrunner 2 je totiž oficiálne vo vývoji a bude stavať na úspechu prvého dielu. Ten bol prekvapivo úspešný a štúdio nechce nechávať fanúšikov dlho čakať. Prezradili dokonca aj to, koľko peňazí na pokračovanie vyčlenili.

Vracia sa pôvodné poľské štúdio

Poďme ale trochu späť v čase a povedzme si, ako sa z Ghostrunner stala úspešná hra. Predchádzalo tomu odkúpenie práv na značku vydavateľom 505 Games v marci minulého roku. Dnes sa na značku môžu pozrieť a bez výčitiek povedať, že to bola dobrá kúpa. Sami sú však prekvapení z úspechu. Keď sa vám už niečo podobné podarí, netrvá dlho a na rade je pokračovanie. Rovnako je to aj v prípade tejto hry.

Na svojom Twitteri a prostredníctvom tlačovej správy to oznámil vydavateľ 505 Games, spolu s vývojármi z poľského štúdia One More Level. To sa totiž postaralo aj o prvý diel. Teraz pracujú aj na novom, čo je skvelá správa. Ghostrunner 2 vyjde na platformy PC, Xbox Series X a S a PlayStation 5. Vydanie na konzoly starej generácie sa teda, bohužiaľ, nekoná. 505 Games potvrdilo aj počiatočný rozpočet na hru, ktorý je 5 miliónov eur. Čo sa týka príbehu alebo nejakých vylepšení oproti prvému dielu, o tom zatiaľ nevieme nič. Vieme však, že štúdio aj vydavateľ majú záujem o rozšírenie značky. nejaké vylepšenia a zmeny teda môžeme určite očakávať.

Prvý Ghostrunner stojí za vyskúšanie

Ak ste náhodou ešte o hre nepočuli, radi vám ju v krátkosti predstavíme. Ide o hru z pohľadu prvej osoby, ktorá je zasadená do cyberpunk / sci-fi sveta. Vašou zbraňou je meč a vašou úlohou je nájsť vaše stratené spomienky. Aj preto sa voláte Ghostrunner. Hru si užijete najmú ak vás baví likvidovanie nepriateľov ručnými zbraňami. Veríme, že si pod tým viete predstaviť presne to, na čo narážame. Výzvou môže byť, že po zásahu sa okamžite vrátite na posledný checkpoint a idete znova. Až kým nenájdete tú správnu stratégiu, ako prejsť levelom a zničiť všetkých nepriateľov bez toho, aby vás zasiahli.

Našťastie pre tých, ktorým ušla pôvodná hra, si ju môžete už čoskoro užiť na konzolách novej generácie. Ghostrunner totiž vychádza na PlayStation 5 a Xbox Series X a S už čoskoro. Podľa slov vývojárov už túto jeseň.