Ghost of Tsushima Director’s Cut dorazí už v auguste

Odoberaj novinky cez  Google News
Ghost of Tsushima
Zdroj: PlayStation.com, Spawn.sk

Spoločnosť Sony ohlásila verziu hry Ghost of Tsushima Director’s Cut, ktorá vyjde už budúci mesiac. Rozšírená verzia prinesie so sebou nový ostrov a nové aktualizácie. Samozrejmosťou budú špecifické vylepšenia pre PS5, ako už začína byť pomaly zvykom. Informoval o tom portál VG247.

Director’s Cut vyjde na konzolách PS5 aj PS4 20. augusta. Dorazí s pôvodným príbehom a všetkými doplnkovými kusmi obsahu, ktorý bol do hry pridaný. Bonusom bude susediaci ostrov Iki. Milovníkov tejto hry tak teda poteší aj nový obsah, ktorý táto verzia ponúkne.

V novom príbehu na spomínanom ostrove Jin vyšetruje fámy o prítomnosti Mongolov. Čoskoro sa však ocitne v zajatí udalostí s hlboko osobnými záujmami, ktoré ho prinútia prežiť niektoré traumatické okamihy z jeho minulosti.

Ghost of Tsushima Director’s Cut ponúkne nový príbeh a rovnako tak aj nové postavy. Samozrejme, že pri tomto okulahodiacom titule ponúkne na novom ostrove aj nové prostredie. Dočkáme sa však aj nového brnenia pre Jina a jeho koňa, minihry, pribudnú nové typy nepriateľov a množstvo ďalšieho obsahu.

Hráči PlayStation 5 budú mať prístup k niekoľkým ďalším novým funkciám. Jednou z nich bude, že cutscény budú mať odteraz synchronizáciu pre japonský voice-over.

Ghost of Tsushima: Legends, čo je vlastne hra pre viacerých hráčov, a nové rozšírenie na ostrove Iki Island, bude využívať haptickú spätnú väzbu a adaptívne spúšťače. K dispozícii bude tiež vylepšenie 3D zvuku na PS5, ako aj vylepšené doby načítania, možnosti rozlíšenia 4K a snímkové rýchlosti zamerané na 60 FPS.

Ghost of Tsushima Director’s Cut ponúkne nové možnosti hrania

Ak už vlastníte Ghost of Tsushima na PS4, budete môcť svoju uloženú pozíciu preniesť na PS5. Pre nových hráčov bude však tento nový obsah na ostrove Iki k dispozícii od druhého aktu. Potom by vám už v hraní nového obsahu nemalo nič brániť.

Po boku Director’s Cut si bude môcť ktokoľvek, kto už hru vlastní, stiahnuť patch s novými aktualizáciami, z ktorých mnohé boli riadené spätnou väzbou práve od samotných hráčov. Všetci hráči dostanú patch s niekoľkými novými možnosťami prístupnosti pre alternatívne rozloženia ovládania ovládača. Rovnako pribudne možnosť povoliť cieľové uzamknutie počas boja a možnosť skryť svoj tulec počas hry.

Pre hráčov Legends prídu nové aktualizácie vrátane úplne nového režimu, ktorý bude podrobne opísaný v nasledujúcich týždňoch. Ghost of Tsushima Director’s Cut bude stáť okolo 70 € na PS5 a 60 € na PS4. Ak si pred-objednáte hru v PS Store, získate digitálny mini soundtrack so skladbami z pôvodnej hry, ako aj dve nové piesne z ostrova Iki a digitálny artbook. V ňom nájdete výber 10 koncept artov z ostrova Iki.

Na koniec len dáme do pozornosti článok, v ktorom sme špekulovali o možnom samostatnom rozšírení hry.