George Martin prezradil, že jeho práca na Elden Ring skončila už pred rokmi

Odoberaj novinky cez  Google News
Elden Ring sa dočkáme v januári 2022
Zdroj: bandainamcoent.eu

Zdá sa, že George Martin už nie je tak zapojený do vývoja Elden Ring, ako by sme si mysleli. Keby to neuniklo vopred, bola by správa, že George R. R. Martin spolupracuje so spoločnosťou FromSoftware na ďalšom projekte, jedným z najlepších prekvapení všetkých čias v hernej histórii. Ale odkedy bol Elden Ring oficiálne odhalený a dozvedeli sme sa, akú úlohu zohral pri jeho vývoji, odvtedy sme nepočuli takmer nič o práci autora na hre.

Martin nedávno hovoril s miestnou spravodajskou stanicou WTTW počas cesty, aby získal čestný doktorát zo svojej starej školy, Northwestern’s Medill School of Journalism. V rozhovore sa autor pýtal na Elden Ring a zdá sa, že držal krok s nedávnymi novinkami o dátume vydania.

Prezradil, že jeho zapojenie do projektu sa pred rokmi skutočne skončilo. Odvtedy s ním FromSoftware zdieľa vývojový pokrok, ukazuje nové designy príšer a podobne. „V skutočnosti je to podstatne iné,” povedal Martin o vývoji hier v porovnaní so svojou bežnou prácou.

George Martin nepracuje na Elden Ring už dávno

„Moja práca na hre bola v skutočnosti dokončená pred rokmi. Tieto hry sú ako filmy. Trvá im dlho, kým sa vyvinú,“ dodal. Martin tiež vysvetlil typ práce, ktorú pre túto hru v skutočnosti vykonal, a zdá sa, že to bolo veľmi praktické.

„V podstate chceli svet, ktorý by vás vtiahol do hry. Chceli budovať svet ako ako je tomu vo fantasy a sci-fi,” vysvetlil. „Nehovoríte iba o postavách a zápletke, nastavenie sveta je takmer rovnako dôležité ako všetko ostatné. Spracoval som im dosť podrobné pozadie a potom to odtiaľ zobrali.“

„Naozaj je to už niekoľko rokov, čo som ich videl naposledy, ale pravidelne prichádzali a ukazovali mi nejaké príšery, ktoré navrhli, alebo najnovšie špeciálne efekty. Hra sa vyvíjala veľmi pomaly a teraz vyjde v januári. Budem rovnako natešený čo uvidím, ako všetci ostatní,“ uzavrel známy spisovateľ, ktorý stojí za knižnou sériou Game of Thrones.

Nedávno sme sa o Elden Ring, na ktorom George Martin pracoval, dozvedeli oveľa viac. Stalo sa tak vďaka rozhovoru s režisérom Hidetakou Miyazaki. Ten sme vám priniesli aj na našom webe v podobe tohto článku. Elden Ring vychádza 21. januára pre PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X / S.