Genshin Impact zarobilo miliardu len na mobilných telefónoch

Odoberaj novinky cez  Google News
Genshin Impact
Zdroj: playstation.com

Originálny a stále pomerne nový čínsky titul Genshin Impact bola uvedený na trh v priebehu minulého roka. Presnejšie 28. septembra. Vo februári prezident spoločnosti miHoYo, Cau Haoyu, dokonca prezradil, že vývoj hry stál “len” 100 miliónov dolárov. Rozpočet hry bude ale každý nasledujúci rok až dvojnásobný. Teraz tu však máme správu, že mobilná verzia tohto čínskeho free-to-play hitu zarobila 10 cifernú sumu. Jednu (neuveriteľnú) miliardu dolárov. To všetko len v priebehu šiestich mesiacov.

Spriemerovane, každý mesiac od decembra utratili hráči až 160 miliónov dolárov. Denne by to malo byť necelých šesť miliónov. Podľa stratéga v oblasti prehľadov na mobilných telefónoch, Craiga Chapplea, len málo mobilných titulov bolo natoľko úspešných, ako Genshin Impact v tak krátkom časovom úseku.

Pre porovnanie, aj u nás, na našom webe, sme vás informovali, že PUBG Mobile dosiahlo svoju prvú miliardu za 16 mesiacov na Google Play a iOS. Dokonca Honor of Kings až za približne 18 mesiacov a titul Brawl Stars dokonca až po dvoch rokoch od uvedenia.