GeForce RTX 3080 Ti sa podľa všetkého odkladá na neurčito

Odoberaj novinky cez  Google News
GeForce RTX 3080 Ti
Zdroj: funkykit.com

Spoločnosť NVIDIA pravdepodobne odloží predstavenie karty GeForce RTX 3080 Ti. A to z dôvodu nedostatočnej produkcie. Na konferencii CES bola predstavená karta 3060. Je možné, že sa novej karty dočkáme až o pár mesiacov. Informuje o tom portál Tomsguide.

3080 TI by mala výkonnostne aj cenovo zapadať medzi RTX 3080 a RTX 3090. Taktiež by mala obsahovať 20 GB videopamäte. NVIDIA nebola schopná od vydania novej generácie kariet naplniť dopyt. Problémy navyše podľa všetkého potrvajú ešte niekoľko mesiacov. Spoločnosť vinu zhadzuje práve na vysoký dopyt.

Vráťme sa však späť k GeForce RTX 3080 Ti a jej predstaveniu. Známy YouTube kanál Gamers Nexus totiž v jednom zo svojich videí zmienil, že očakávaná grafická karta vyjde až v dobe, keď bude mať spoločnosť dopyt pod kontrolou.

„Podľa toho, čo vieme od svojich partnerov, sa NVIDIA rozhodla proces pozastaviť. A to až dovtedy, kým nezíska väčšiu zásobu SKU, ktoré už predáva. Spoločnosť mala mať aj ďalšie plány na január, ale vyzerá to tak, že všetky boli pre túto chvíľu v podstate odložené,“ zaznieva vo videu z úst redaktora menom Steve Burke.

Na druhej strane treba dodať, že ide o neoverené informácie, ktoré oficiálne neboli potvrdené, ale ani vyvrátené. Čas napokon ukáže, kedy sa novej GeForce RTX 3080 Ti skutočne dočkáme.