GameStop podniká kroky, ktoré z neho spravia online obchod

Odoberaj novinky cez  Google News
GameStop
Zdroj: goodyfeed.com

O hernom reťazci GameStop sa toho v posledných dňoch a týždňoch napísalo skutočne veľa. Aj u nás sme vám priniesli hneď špeciál o tom, čo sa vlastne okolo sieti obchodov s hrami deje a prečo sa o ňom toľko hovorí. Firma najnovšie vydala tlačovú správu, ktorá sa stala živnou pôdou pre všetkých, ktorí vedia čítať medzi riadkami.

Zo správy vyplýva, že spoločnosť kvôli resp. vďaka koronavírusu zrejme úplne preorientuje celý obchodný zámer a adaptuje sa tak na aktuálny vývoj spôsobu predaja a nákupu hier. O čo vlastne pôjde?

Samotná tlačová správa nie je príliš obsiahla a na prvý pohľad veľa toho nenapovie. GameStop v nej informuje o zložení nového výboru z rád členov predstavenstva. Konkrétne ide o Alana Attala, Kurta Wolfa a taktiež Ryana Cohena. Posledný menovaný bude súčasne plniť aj úlohu predsedu. Správa ďalej uvádza, že dôjde ku vyhodnocovaniu krokov, ktoré by mohli transformovať aktivity spoločnosti smerom k technologickému odvetviu. To zahŕňa vyhodnotenie oblastí ako sú obchodné zameranie, štruktúra kapitálu či obecné možnosti, ktoré sa týkajú digitálneho prostredia.

GameStop sa zmení na online obchod

Zahraničné médiá si však dali dokopy koľko je 2+2 a zistili, že z aktuálnych krokov je patrný zámer previesť predaj hier čisto do online prostredia. Ich zistenia vychádzajú práve z vyššie spomínaných mien, najmä teda Ryana Cohena či Matta Francisa, ktorý sa má taktiež zapojiť do diania.

Prvý menovaný je totiž bývalým CEO a jedným zo zakladateľov obchodu Chewy, ktorý predáva potreby pre domácich miláčikov. V roku 2017 obchod kúpila spoločnosť PetSmart a postupom času pribudla aj funkcia internetovej kaviarne. Matt Francis na druhej strane stál pri zrode Amazon Web Services a po novom plní úlohu technického riaditeľa spoločnosti GameStop.

Pre akcionárov tak začína pomerne vzrušujúce obdobie, na konci ktorého môže byť online platforma, ktorá môže konkurovať firmám ako Steam či Epic Games Store. Jedným dychom dodávame, že sa tak nestane zajtra, ani v lete a ani na Vianoce tohto roka.