Game Builder Garage príde pre Switch aj ako fyzická kópia

Odoberaj novinky cez  Google News
Game Builder Garage
Zdroj: nintendo.com

Game Builder Garage, hra od spoločnosti Nintendo, sa už 10. septembra pozrie do našich obchodov aj vo svojej fyzickej kópii. Hra po prvýkrát vyšla na Nintendo Switch prostredníctvom Nintendo eShop-u ešte 11. júna. Za touto hrou stoja dvaja vývojári spoločnosti Nintendo, Kosuke Teshima a Naoki Masuda. Táto hra čoskoro príde do našich európskych obchodov a to ako fyzická kópia.

Game Builder Garage obsahuje niekoľko interaktívnych lekcií, ktoré vás prevedú krok za krokom základnými konceptami tvorby videohier, ktoré sa vyrábajú priamo v spoločnosti Nintendo. To všetko bez akýchkoľvek predošlých skúseností. Vďaka týmto lekciám hráči majú možnosť zistiť, ako od základov vytvárať hry, a to tak, že do nich budú umiestňovať farebné stvorenia, Nodonov, a následne ich spájať dohromady. V hre sa nachádza nespočetné množstvo Nodonov z ktorých každý má svoju jedinečnú funkciu a k tomu odpovedajúcu osobnosť.

S pomocou Nodonov sa každý behom krátkej chvíle môže dostať z prázdnej pracovnej plochy k funkčnému prototypu svojej hry. Každý z konceptov programovania je prezentovaný zábavnou a každému prístupnou a vizuálne vyladenou formou. Len čo hráč prejde lekciami, bude dobre vybavený k tomu, aby mohol začať realizovať svoje vlastné herné nápady. Presne na to slúži režim voľného programovania. Lekcie aj režim voľného programovania sú sprevádzané tlačidlom, vďaka ktorému je možné prepínať sa medzi samotným programovaním a hernou obrazovkou.

Učenie je ľahké vďaka hrám iných tvorcov

V prípade, že sa chcete so svojimi vlastnými nápadmi pochváliť aj vašej rodine alebo priateľom, stačí využiť sťahovanie hier cez internet alebo prostredníctvom bezdrôtového pripojenia. Vďaka sťahovaniu hier ostatných je možné učiť sa programovaniu druhých, inšpirovať sa, alebo sa naučiť novým trikom.

Hru je možné ovládať prostredníctvom Joy-Conov ovládačov, Switch Pro ovládaču, alebo aj tlačidlami na konzole Nintendo Switch Lite. Hry je však možné vytvárať aj pomocou kompatibilnej myške pripojenej do USB portu dokovacej stanice.

Pre bližší pohľad na to, ako sa hry v Game Builder Garage tvoria si môžete pozrieť aj sprevádzaný trailer. Pokiaľ zvažujete kúpu hry a chceli by ste si Game Builder Garage vyskúšať, tak na Nintendo eShope je dostupná aj bezplatná demoverzia.