Gabe Newell sa rozhovoril o predajoch Steam Deck, ale aj o jeho cene

Odoberaj novinky cez  Google News
Valve predstavilo Steam Deck
Zdroj: steam.com

Minulý týždeň spoločnosť Valve odhalila svoju novú handheldovú konzolu. Tá ponesie názov Steam Deck a pre magazín IGN povedal Gabe Newell pár viet o predajoch, či o tom, ako náročné bolo stanoviť jeho cenu.

V prípade, že rozumiete anglicky, môžete si celý jeho výstup pozrieť v samotnom videu. Ak nie, nebojte sa, prezradíme vám viac.

Najskôr si však pripomeňme, že novinka sa bude predávať v troch verziách. Cenovo štartuje konzola na 419 € za 64 GB eMMC úložisko, 549 € za 256 GB NVMe SSD úložisko a najvybavenejší Deck dostanete za 679 € s 512 GB NVME SSD úložiskom.

Newell na margo toho uviedol, že Valve je veľmi agresívna čo sa týka cien, „pretože hľadanie správnej rovnováhy medzi cenou a výkonom bude jedným z kritických faktorov v mobilnom priestore“. Zdôraznil, že výkon bol pre nich najdôležitejšou záležitosťou.

Z ďalších jeho viet vyplýva, že náklady na Steam Deck boli pomerne veľké. Podľa jeho slov však nie neprimerané vzhľadom na to, že v podstate ide o plnohodnotný počítač zabalený ako Nintendo Switch. Aj preto si od predajov sľubuje veľa.

„Ak to urobíme správne, budeme ich predávať v miliónoch kusoch a budeme tak môcť jednoznačne stanoviť produktovú kategóriu. Bude to mať pre nás dlhodobé výhody. Takže v takomto rámci rozmýšľame,“ uviedol Gabe Newell na margo Steam Deck.

Či sa konzole bude dariť tak ukáže len čas. Pred-objednávky boli spustené v piatok 16. júla, samotný produkt by mal záujemcom doraziť v decembri. Zaujímavé však je, že Tim Sweeney, čo by CEO spoločnosti Epic Games, ju považuje za „úžasný krok od Valve“.