Forza Motorsport 7 zmizne z obchodov a nebude sa dať kúpiť

Odoberaj novinky cez  Google News
Forza Motorsport 7 zmizne z obchodov
Zdroj: Microsoft Store

Vývojári hry, štúdio Turn 10 oznámilo síce smutnú, no očakávanú správu. Hru Forza Motorsport 7 stiahnu z obchodov a dostane sa tak do štádia “End of Life”. Vo všeobecnosti to znamená, že hru vývojári prestanú podporovať, vydávať nové aktualizácie a podobne. Ak si ju chcete zakúpiť a doplniť si svoju hernú zbierku, mali by ste sa poponáhľať. Už budúci mesiac totiž zmizne z Microsoft Store.

Aj keď slovíčko “End of Life” znie hrozivo, hráči sa nemajú čoho obávať, aspoň zatiaľ nie. Po odstránení hry z Microsoft Store, ktoré prebehne 15. septembra tohto roku, si ju hráči, ktorí ju už majú, budú môcť naďalej stiahnuť a hrať. Rovnako tak budú aj naďalej fungovať online služby a servery. Hra teda úplne nekončí svoju dráhu a nezmizne z povrchu zemského. Zmení sa iba to, že si ju nebudete môcť zakúpiť a zmizne taktiež z predplatného Xbox Game Pass.

Hráči s predplatným Xbox Game Pass, ktorí si nekúpili hru, ale akékoľvek DLC, by mali dostať takzvaný token a možnosť aktivovať plnú hru. Ak ju nedostanú do 2. augusta tohto roku, môžete kontaktovať zákaznícku podporu Xbox. Token vám pošlú a vy si tak môžete pridať hru do svojej knižnice v podstate bezplatne. Ak vás zaujíma prečo bude vlastne Forza Motorsport 7 odstránená z obchodu, autori ponúkajú vysvetlenie. Keďže v hre sa nachádza množstvo licencovaného obsahu a tomu o chvíľu vyprší platnosť, autori sú nútení hru stiahnuť z predaja.

Microsoft hru ponúka v zľave počas týchto posledných týždňov. Môžete si ju zakúpiť priamo na Microsoft Store za necelých 10 dolárov.