Forza Horizon 5 ukázala svoje biomy

Odoberaj novinky cez  Google News
Forza Horizon 5 dostala minimálne požiadavky
Zdroj: youtube.com

Otvorený svet už v poradí piateho pokračovania obľúbenej pretekárskej série bude nielen rozsiahly, ale taktiež rozmanitý. Vyplýva to aj z najnovšieho videa, prostredníctvom ktorého Forza Horizon 5 ukázala biomy, v ktorých sa hráči počas hrania ocitnú.

Za zmienku stojí skutočnosť, že mapa Mexika bude 1,5x väčšia než bola mapa v predchádzajúcom dieli. Už teraz sa tak môžeme tešiť na tropické pobrežie, vyprahnuté kopce, džungle, piesočnú púšť, kaktusovú púšť, skalnaté pobrežie, mesto Guanajuato, bažiny, poľnohospodársku oblasť, kaňon i sopku so zasneženým vrcholom.

Nemožno sa preto čudovať, že si vývojári zo štúdia Playground Games Mexiko pochvaľujú. Ponúka skutočne pestré prostredie, ktoré sa bude odrážať v zážitku počas hrania. Do toho všetkého ešte prehovorí striedanie ročných období, ktoré raz za týždeň premenia každý z 11 biomov.

Počas jarných dní zažijeme v džungli obdobie dažďov, zatiaľ čo leto môže priniesť intenzívne tropické búrky na pobrežie. Tvorcovia tvrdia, že ročné obdobia zaistia, že sa Mexiko len tak neohrá. Aby toho nebolo málo, zmena ročného obdobia v jednotlivých biomoch otvorí iné cesty.

Forza Horizon 5 tak ponúkne skutočne rozmanité biomy. Na záver tak už len pripomeňme, že hra vyjde 9. novembra tohto roka na Xbox One, Xbox Series X a S a PC. Hra bude naviac disponovať českými titulkami.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.