Fortnite spustil 6. sezónu aj s jednou veľkou novinkou

Odoberaj novinky cez  Google News
Fortnite PS5
Zdroj: gfinityesports.com

Začiatok šiestej sezóny hry Fortnite je konečne tu. Epic Games naznačovalo rýchly, ale najmä veľký začiatok ďalšieho pokračovania druhej kapitoly, čo sa aj skutočne stalo.

Už od začiatku novej kapitoly tiahne battle-royale veľký príbeh na pozadí, ktorý sa s novým trailerom opäť posúva. Tentokrát musí agent Jonesy vyriešiť veľkú guľu v strede mapy. Jej zväčšenie by totiž znamenalo koniec reality. Informuje o tom portál The Verge.

Nová sezóna Fortnite, nazvaná ako Primal, už pri svojom spustení prináša plno noviniek. Miesto púšte sa v centre mapy nachádza už spomínaná sféra a okolo nej niekoľko dediniek. Po mape sa najnovšie pohybujú aj divoké zvieratá. A to od vlkov, prasiat, slepíc či roztomilých žiab. Práve divoké zvieratá poslúžia k výrobe rôznych zbraní skrz nový crafting systém.

Nebol by to Fortnite keby sme sa nedočkali aj nových skinov. Tentokrát sa môžeme tešiť na licencované prvky ako napr. Laru Croft z Tomb Raider, Raven z Teen Titans a neskôr by mal doraziť aj známy futbalista Neymar.