Fortnite predstavil novú funkciu. Vďaka nej chce spájať hráčov

Odoberaj novinky cez  Google News
Fortnite PS5
Zdroj: gfinityesports.com

Do mimoriadne populárnej hry Fortnite už čoskoro dorazí zaujímavá novinka. Vývojári chcú prostredníctvom nej spojiť jednotlivých hráčov. Informácie priniesol portál GameSpot.

Obľúbený battle-royale neustále získava nové aktualizácie a funkcie. Epic prednedávnom potvrdil, že do Fortnite príde videochat. A to vďaka spojeniu s aplikáciou Houseparty. Tú spoločnosť získala v roku 2019. Vďaka tomu sa budú môcť hráči virtuálne stretnúť a viesť videochat počas hrania.

Presný dátum spustenia zatiaľ nepoznáme, vývojári hovoria, že to bude čoskoro. Vieme však, že pri spustení bude služba dostupná na PC, PS5 a PS4. Samozrejmosťou bude potreba vlastniť mobilné zariadenie s Androidom či iOS a nainštalovanou aplikáciou Houseparty. Následne len prepojíte účty od aplikácie s Epicom. Hráči, ktorí tak urobia dostanú aj nejakú tú odmenu.

Epic uviedol, že si je vedomý dôležitosti nechať hráčov v bezpečí. Aj preto bude aplikácia snímať iba tvár. Vaše pozadie sa prekryje s pozadím s tematikou Fortnite. K videochatu sa budú môcť pripojiť len ľudia, ktorých budete mať v priateľoch, takže sa hráči nemusia báť „náhodných“ ľudí, ktorí sa len prídu pozrieť.

Na záver len doplníme informáciu o tom, že novinka nebude spočiatku sprístupnená pre hráčov na Xboxoch či Nintendo Switch.